Swimrun Slapy uzavřel letoší sezonu

9 září, 2019

V sobotu 7. září se na vodní nádrži Slapy uskutečnil poslední letošní český závod ve swimrunu, který současně završil seriál Czech Swimrun Tour 2019.

Již od brzkého rána byl den ve znamení uplakaného počasí s neustálým mrholením střídaným lehkým deštěm. Ani to většinu závodníků neodradilo a přišli se popasovat s náročnou tratí dlouhou 12, potažmo 23 km. Podle ohlasů v cíli bylo však toto počasí velmi příjemnou změnou a voda i na suchu vůbec nevadila.

Většina týmů, která na Slapy dorazila, se postavila na start závodu SPRINT. Absolutními vítězi se stali Prague Bears Racing ve složení Adam Vaníček a Petr Lohr. Jen o minutu za nimi doběhl první mix a zároveň celkoví vítězové na sprintu za rok 2019 – Eli běží Kajmann leží Team, ve kterém startovali Eliška Zelená a Petr Neumann. Mezi ženami si nejlépe vedli Tatiana Rakytová a Klaudia Balvanová startující pod názvem 2 spod Tatier.

Delší z obou závodů – standard – byl ve znamení soubojů výhradně mezi muži, neboť na startu se neobjevila žádná žena. Dramatický souboj se uskutečnil mezi týmy Czech Alliance a Jelita.swimrun. Adam Šimek a Tomáš Rybář dlouho vedli a byli stíhání dvojicí Petr a Filip Vabrouškovi, kteří na začátku závodu lehce bloudili. Ztrátu 3 minut stahovali až téměř do konce trati, kde se jim nakonec podařilo swimrunnerské nováčky předběhnout a vyhrát. Petr Vabroušek tak zůstal na Slapech opět neporažen. V cíli byl rozdíl prvního a druhého týmu pouhé 2 minuty a tým Jelita.swimrun na Slapech předvedl velmi dobrý výkon.

Výsledky všech kategorií můžete nalézt zde.

Po besedě s Petrem Vabrouškem a vyhlášení výsledků závodů na Slapech proběhlo i vyhlášení nejlepších týmů za rok 2019, ve kterém proběhly 3 závody. Na obou tratích, které jste mohli během Czech Swimrun Tour absolvovat se představilo dohromady přes 60 týmů a rostoucí zájem přinesl i vyrovnanější boje o neoficiálního mistra ČR ve swimrunu.

Na trati SPRINT se rozhodlo až na Slapech, kde vítězství přímo na trati vybojoval tým Eli běží Kajmann leží Team před druhými Etriatlon Team. I ve STANDARDU se na start postavili všechny týmy, které mohly teoreticky vyhrát. Nakonec se celkovým vítězem stali Kotva Team, kde během celého roku startoval Adam Valenta a Jiří Kotlový.

Všem, kteří se zúčastnili některého ze závodů v letošním roce děkujeme a gratulujeme k jejich výkonům. Jako malé poděkování jsme pro vás připravili diplomy, které naleznete ke stažení na našem webu.