Slapy za dveřmi

27 srpna, 2021

Ahoj swimrunneři, 

jediný letošní český swimrun se nezadržitelně blíží, a aby vše proběhlo hladce a bez problémů, přinášíme vám v tomto článku některé užitečné informace, na které bude dobré myslet. Pojďme se tedy podívat na průběh závodním dnem.

1/ Registrace

Na začátek něco pro ty z vás, kteří ještě přihlášení nejste. Ještě 5 dnů, do 31.8.2021 do 23:59 je možné se na závod registrovat online, a to za základní ceny. Pokud se budete rozhodovat až na poslední chvíli, přihlášení bude za odpovídající startovné možné i přímo na místě. Ceny startovného jsou uvedeny v propozicích.   

2/ Příjezd na místo

Start a cíl závodu je v Nové Živohošti. Pozor! Neplést s Živohoští, která je na druhém břehu! Přejezd z jednoho místa na druhé je na 30 minut, a to i díky uzavírce, která je na silnici II/114 v okolí obce Stranný. I z toho důvodu je pro příjezd na místo vhodnější volit cestu od Neveklova (Benešova) než od Nového Knína. Při příjezdu od západu je pak lepší to vzít spodem přes Cholínský most.

3/ Před startem

Prezence, papír, povinná výbava. Všichni závodníci se musí dostavit k prezenci, a to do oranžového stanu ve vypsaných časech (pá 20-21/so 7-9.30). V souladu s aktuálními vládními opatřeními je účast na sportovních akcích zakázána osobám, které vykazují klinické příznaky onemocnění covid 19 anebo které nesplňují, s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku, podmínky stanovené v bodu I/16 opatření (očkování, testy, potvrzení atp.), což my jako pořadatelé máme povinnost kontrolovat…Věříme však, že toto nebude žádný problém a od účasti na akci to nikoho neodradí.

Dále upozorňujeme na nutnost povinné výbavy, kterou jsou plavecká čepice výrazné barvy (červená, oranžová, růžová, zelená apod.), startovní číslo, píšťalka a pro singlisty také nafukovací vak/bójka. Startovní číslo a jako tradičně originální píšťalku obdržíte při prezenci. 

Současně připomínáme možnost si za drobný poplatek zapůjčit vybavení – packy, piškot, lano na spojení závodníků, či nafukovací vak/bojku. Počet kusů k zapůjčení je však omezený, pokud tedy máte zájem o rezervaci, doporučujeme tak učitnit co nejdříve.

Stejně tak si na závodní víkend můžete zapůjčit i neopren šitý přímo na swimrun. Pokud byste o zapůjčení měli zájem, je třeba to řešit s předstihem – v této věci prosím kontaktujte přímo Petra Vabrouška (petr@vabrousek.cz). No a pokud ještě na poslední chvíli sháníte vybavení na závod, tak můžete využít 20% slevu na produkty značky Blue70 

4/ Závod

Start všech hlavních závodů je jednotný a to v 10.00 hodin! Trasa bude po celé délce značena, po zkušenostech z minulých let však doporučujeme si trasu dopředu nastudovat a v ideálním případě také nahrát např. do hodinek. Mapy a GPX soubory ke stažení najdete níže. Stejně jako odkaz na průběžné online výsledky, který pošlete všem svým fanouškům, kamarádům, rodině, aby mohli váš výkon a postavení odkudkoliv průběžně sledovat.

Na trase vás  čekají občerstvovací stanice. Na trati SPRINT je jedna, a to na 7. km, na trati STANDARD vás čekají dvě, a to na 7. a 15. km. Trasa SUPERSPRINT je tak krátká, že první občerstvovací stanice bude ta na 7.km, tedy v cíli.

5/ V cíli

Jak jinak než medaile, domácí štrůdl, pití a jídlo, zasloužený odpočinek a třeba i stupně vítězů:-).

Pokud jsme na nějaké důležité informace zapomněli, neváhejte se ozvat. Čím dříve, tím lépe. Budeme se těšit na viděnou na Slapech!

S pozdravem, 

organizační tým Czech Swimrun Tour

Swimrun Slapy 2021