O vodě a neoprenech pro závod na Orlíku

6 května, 2019

Květnový termín prvního letošního závodu u nás má mnoho výhod. Malý provoz na vodních plochách, čistá voda, svěží jarní příroda a téměř jistota, že se neuvaříte při běhu v neoprenu. Mnoho z vás si ale určitě pokládá otázku, zda nebude naopak při plavání zima a nebude hrozit riziko prochladnutí. Proto jsme se rozhodli vám trochu pomoct a nabídnout další informace a tipy pro závod.

Aktuální teplota vody na Orlíku u hráze je mezi 12-13 stupni. V porovnání s loňskem je to o 1 stupeň méně. Při loňském závodu, který byl 19. května, byla teplota 17 stupňů. Vzhledem k předpovědi počasí se dá předpokládat, že teplota bude podobná jako při závodu před rokem, tedy někde mezi 16-18 stupni Celsia.

Většina ze závodníků, kteří si loni na Orlíku swimrun zkusili, nepoužila neopren. Z reakcí v cíli bylo patrné, že teplota vody v kombinaci s během byla ideální a nikdo nepřiběhl prochladnutý nebo přehřátý. Ani během závodu na vodě nevznikla žádná situace, kdy by bylo třeba kvůli teplotě někomu poskytnout asistenci z lodi. Plavecké úseky nejsou tak dlouhé a i vzhledem k tomu, že po rovině se na Orlíku moc nepoběží, přijde ochlazení vhod.

Při swimrunu jsou povoleny neopreny, povinné ale nejsou. O neoprenech a zkušenostech s nimi jsme vám před rokem přinesli mnoho zajímavých informací. Například to byl rozhovor s velmi úspěšnou českou swimrun závodnicí Helenou Karáskovou, který si celý můžete přečíst zde.

Obdrželi jsme také pár dotazů, zda by bylo možné si neopren na závod půjčit. Pro ty, kteří o této variantě přemýšlí, jsme ve spolupráci s Petrem Vabrouškem připravili jedinečnou nabídku a to zapůjčení neoprenu Alliance na celý závodní víkend za 1000kč. Jediné, co je třeba, bude domluvit si správnou velikost a to nejpozději týden před závodem, tedy do pátku 10.5. Neopren vám dovezeme na Orlík a při prezenci předáme. Pokud dorazíte již v pátek, můžete si ho vyzkoušet ještě před závodem. Pokud se po závodě rozhodnete si neopren nechat, můžete si ho za cenu 3800kč (= původní cena – 20% sleva – 1 000 kč půjčovné) rovnou odvézt domů. Věříme, že pokud někdo o neoprenu uvažuje, nenechá si tuto skvělou nabídku ujít. Stačí, když se ozve buď nám, nebo nejlépe přímo Petru Vabrouškovi (kontakty najdete zde).

O neoprenu Alliance, který byl vyvinut přímo pro swimrun, jsme vám přinesli informace již loni a někteří z vás v něm již závodí. Mezi jeho hlavní přednosti patří následující vlastnosti.

  • malé i velké kapsy pro uložení vybavení a výživy
  • očka na karabinu pro spojení obou závodníků
  • odolná konstrukce pro to nejhrubší zacházení
  • dlouhý zip pro rozepnutí při běhu v horku
  • rukávy je možno libovolně zastřihnout, aniž by hrozilo rozlepení

Další informace o neoprenu Alliance naleznete zde. Současně platí, že pro účastníky jakéhokoliv závodu Czech Swimrun Tour v roce 2019 platí 20% sleva na nákup tohoto neoprenu.

swimrun neopren Alliance

swimrun neopren Alliance