Zakončení swimrun sezony již ani ne za měsíc!

12 srpna, 2019

Pomalu se blíží poslední letošní český swimrun – na Slapech (propozice zde), tak je na čase si připomenout, co vás čeká, na jaké zajímavé souboje se můžete těšit, a také jak tento závod dopadl v loňském roce.

Stejně jako ve všech ostatních závodech našeho seriálu se můžete postavit na start ve dvou kategoriích – SPRINT (cca 12 km – 1,5/10,5) a STANDARD (cca 22,5 km – 2,7/19,8). Trasa závodu se oproti minulému roku změnila jen lehce, a v cíli tedy můžeme očekávat podobné časy jako v loňském roce.

Na kratší trase loni zvítězil tým TTT ve složení Vojta Krapítek a Pavel Mužíček, a to v čase 1:34:00 minut. Na delší trase kraloval Petr Vabroušek s Tomášem Martínkem v týmu Czech Alliance, kteří 22 km zvládli za 2:44:55.

Petr Vabroušek se na start delší vzdálenosti postaví i letos, a to se synem Filipem, kteří společně své kvality ukázali i minulý měsíc na rakouském Backwaterman swimrunu. Petr jistě bude chtít své loňské vítězství obhájit, jsme si jistí, že jim to ale ostatní přihlášené týmy nedají zadarmo. Obzvláště se těšíme na souboj s aktuální mistryní světa ve swimrunu, Helenou Karáskovou, která se na start delší trati postaví s parťákem Karlem Duškem. 

Účast nejlepších českých swimrunnerů na domácím závodě na Slapech je jedinečnou příležitostí se s nimi pobavit a zeptat na cokoli, co vás nejen v oblasti swimrunu zajímá. Jak Petr, tak Helča jsou zkušenými závodníky v mnoha různých sportech, a věříme, že se s vámi rádi o své zkušenosti a zážitky podělí. 

Do bojů o přední místa jistě budou chtít zasáhnout i týmy, které zatím kralují průběžnému hodnocení seriálu. Na Slapech se totiž také budou vyhlašovat vítězové celého letošního seriálu.

V kategorii SPRINT mají největší šanci na umístění celkových stupňů vítězů 4 týmy, za kterými je poměrně velké bodové manko. Nikde však není psáno, že se tento rozdíl nedá na posledním závodě dohnat. 

V kategorii STANDARD je pak boj o přední příčky mnohem vyrovnanější a možnost umístit se na stupních vítězů má hned několik dvojic. Průběžné pořadí vypadá po dvou závodech takto:

Kompletní průběžné hodnocení celého ročníku naleznete zde.

Sami jsme zvědaví, jak bude průběh závodu a celkové výsledky vypadat letos. Pro všechny, kteří se nebudou závodu účastnit přímo, opět chystáme na trati několik mezičasů a možnost sledování průběžných výsledků online. Takže i v případě, že se sami přímo nepostavíte na start, můžete na Slapy dorazit a své favority sledovat a podporovat přímo na místě.  

Průběžné výsledky závodu jsou k dispozici všem na místě i online.