Výzva Standy Kahánka – 21.5.2020

Ahoj

 čtvrteční výzva – Protože se už hodně oteplilo a voda ohřála tak, že je skoro teplá jako kýbl ranního Tišnovského kafe ;-), chtěl jsem zkusit naše horské podmínky.
Plán byl následující: Z Velké Úpy vyběhnout na Sněžku, pak Špindl, Vrchlabí a konec v Horní Branné na zastávce vlaku. Během toho si zaplavat v Peci, ve Špindlu a ve Vrchlabí.
 Skoro se to povedlo, nebýt toho, že cestou na Sněžku kolem Obřího dolu mě chytli polští celníci u bývalé Obří boudy a za překročení 10m od hraničního šutru chtěli 500zl. Dřív jsem si myslel, že hranice je ta cesta na Sněžku. Nějak jsem to vůbec nechápal, proč mě buzerují kvůli několika metrům, musel jsem jim dát občanku, protože zloté nemám. Navíc mě donutili obléct si na těch pár metrů triko, než se dostanu na českou stranu, že u nich je to zakázané. Celou cestu jsem pak byl z toho nesmyslu strašně vytočený, že tam Poláci nechávají policajty na sebe vydělávat, takže od Labské boudy jsem běžel špatně tj. k Výrovce, pak jsem to chtěl napravit po zelené od Výrovky, ale tam bylo prudké klesání se sněhem, tak jsem zase bežel k Labské boudě. Takže swimrun Sněžka je bez Sněžky.
 Naběhal jsem asi 43km a naplaval asi jen 600m (3x plavání 8°C, 10°C a 18°C – v garmin odkazu mám 4x, ale to 2. je navíc, kvůli celníkům). Je to můj první maraton, i když to v plánu nebylo.
 
 

1.plavání – přehrada v bukovém údolí v Peci

cestou z Pece na Sněžku

výhled na Sněžku

další výhled na Sněžku

selfíčko

směr Výrovka

2.plavaní – vodní nádrž Labská u Špindlu