Swimrun Výzva je možnost, jak potrénovat na závod, porovnat se s ostatními a třeba i vyhrát nějakou z cen nebo startovné na Slapy! 

Jak swimrun Výzva probíhá?

 1. Najdeš si mezi tvými oblíbenými tréninkovými trasami nějakou, která splňuje kritéria výzvy (viz bod 3 pravidel).
 2. Trasu kdykoliv v rozmezí od 30.7. do 22.8. absolvuješ.
 3. Vyplníš tento formulář obsahující základní informace o absolvované výzvě.
 4. V sekci absolvovaných výzev níže na stránce se podívej, jak si stojíš v porovnání s ostatními vyzyvateli a nasbírej inspiraci na další tréninkové trasy.
 5. Pokud budeš mít chuť, dej si nějakou další svoji trasu nebo třeba zkus zdolat trasu někoho jiného a poměřit si s ním čas.
 6. Po konci Swimrun výzvy 2021, tj. po 22.8.2021, proběhne vyhodnocení Výzvy a vyhlášení vítězů. 

Pravidla

 1. Nejedná se o hromadnou či organizovanou akci. Swimrun výzva 2021 je koncipována jako individuální pohyb v přírodě.
 2. Každý účastník startuje na vlastní nebezpečí a musí dodržovat všechna právní a vládní nařízení platná v daný okamžik.
 3. Trasa není specifikována a v rámci výzvy může být zaznamenána jakákoliv trasa. Pro zanesení do celkového hodnocení a soutěže o ceny však musí trasa splňovat následující kritéria:
  • bude se jednat o swimrun, tj. alespoň 2 běžecké a 2 plavecké úseky bezprostředně po sobě navazující
  • délka trasy min. 5 km,
  • podíl plavání z celkové vzdálenosti bude alespoň 10%
  • pohyb bude zaznamenán/změřen zařízením s GPS (hodinky, telefon,..) a webový odkaz na záznam bude přiložen do formuláře Výzvy
 4. Swimrun výzva 2021 si klade za cíl po dlouhé době izolací a karantén podpořit zdravý pohyb na čerstvém vzduchu. Z toho důvodu je v letošním roce její hlavní a jedinou vyhodnocovanou kategorií celkový čas strávený pohybem. Ze všech účastníků budou oceněni 3 swimrunneři, kteří v součtu všech zadaných výzev stráví pohybem nejvíce času.
 5. Organizátor si rezervuje právo na udělení speciální ceny v případě opravdu originální, jedinečné či extra motivující výzvy.
 6. Soutěží se pouze ve formátu jednotlivců.
 7. Každý účastník může zadat libovolný počet záznamů, které v daném období absolvuje. Do výzvy se mu však počítá 7 nejlepších.
 8. Termín pro absolvování trasy je od 30.7.202 do 22.8.2021.
 9. Účast ve Swimrun Výzvě 2021 je zdarma!
 10. Kromě dobrého pocitu z pohybu se soutěží o 1 startovné zdarma na Swimrun Slapy 2021 a o věcné ceny od našich partnerů. Ty budou vítězům předány na Slapech.

Přehled absolvovaných Výzev

Mapa absolvovaných Výzev