Swimrun na Slezské Hartě se povedl!

26 července, 2020

Czech Swimrun Tour zavítalo východně až na přehradu Slezská Harta. V sobotu 25.7.2020 zde triatlon klub Opava uspořádal dva velmi vydařené závody, swimrun SPRINT a swimrun STANDARD. Závodníci se kochali krásnými scenériemi, užili si příjemnou, 20-ti stupňovou vodu a přitom si dali pořádně do těla. Běžecké úseky ani zdaleka nevedly po rovinách. Ostatně na to jsou již naši závodníci zvyklí. 

Nová lokalita přilákala nové závodníky z Čech i ze zahraničí. Především byla vidět a slyšet početná polská skupina. Mezi dalšími na Hartu zavítali závodníci ze Slovenska, Belgie, Nizozemí nebo Francie. Díky perfektnímu značení se všichni, s výjimkou jediného závodníka, dostali do cíle bez větších problémů. Jediným, kdo skončil se statusem DNF, byl Tomáš Kvaček, kterého z boje o stupně vítězů na SPRINTU vyřadila nešťastná náhoda, při které ztratil v blátě jednu botu.

Na trati SPRINT vyhráli v jednotlivcích Lukasz Bienias z Polska a Klára Zrůstová. Oba začali se swimrunem letos a daří se jim skvěle. Mezi mužskými týmy dominovali David Sajner a Zbyněk Hraše z týmu KOA, kteří byli na trati SPRINT i absolutními vítězi. V mixech vítězství brali Chodové ve složení Kristina a Miroslav Bendovi, v ženách byli nejrychlejší Jarmila Tourková a Marie Valdová z týmu SK Kardašova Řečice. 

Na delší, více než 25 kilometrové trase STANDARD byli mezi jednotlivci nejlepší Petr Kopřiva a Barbora Šimková. Petr přitom sahal i po absolutním vítězství. Nakonec byl v celkovém pořadí v cíli druhý o necelé 4 minuty za vítězi v mužských týmech Petrem Klodou a Lumírem Hlaváčem. Jejich čas 3:18:02 je výzvou pro závodníky v dalších ročnících. Poslední obsazenou kategorií na delší trati byly mixy, kde zvítězili Tatiana Rakytová s Radovanem Demeterem. Této vyrovnané dvojici se letos velmi daří. 

Obou závodů se zúčastnilo téměř 90 závodníků a nás těší, že zájem o swimrun stále roste. Všichni tito závodníci si účastí ve Slezsku připsali i body do celkového hodnocení seriálu v roce 2020. Značné převýšení, téměř 900m dlouhý plavecký úsek do Karlovce a místy těžký terén zajistili každému slušný příděl bodů. Na trati SPRINT si vítězové připsali 649b., na STANDARDU pak 1171b.

Kompletní výsledky závodů na Slezské Hartě včetně aktualizovaného celkového pořadí po 3 závodech ze 4 naleznete ZDE.

Prosíme všechny závodníky, aby si zkontrolovali, že všechny jejich výsledky jsou správně započteny. Množí se případy, kdy nejsou výsledky jednotlivce nebo týmu správně sloučeny a sečteny. Důvodem je všech případech to, že při registraci nevyplníte své jméno tak, jako na jiném závodě. Je třeba, aby jména a příjmení byla vždy zapsána stejně, především diakritika. Při registraci na naše závody nemusíte vždy svůj profil vyplňovat nově. Pokud se hlásíte na druhý, příp. další závod, přihlaste se pod svým účtem a nemusíte se obávat, že výsledky nebudou později započteny do celkového hodnocení. Prosíme, abyste své profily zkontrolovali a vyplnili správnými informacemi, především jménem a příjmením. V osobním profilu navíc můžete vidět přehled vašich výsledků na závodech nebo doplnit svůj profil o fotografii a další informace, které si poté ostatní závodníci mohou prohlédnout ve startovní listině. Přihlášení do osobního profilu na Czech Swimrun Tour. 

Všem závodníkům, kteří byli na Slezské Hartě, gratulujeme k dosaženým výsledkům a těšíme se na finále na Slapech!