Výsledky závodu Orlík

21 května, 2018

V sobotu 19. května 2018 si swimrun v Česku odbyl svou premiéru. V rámci Czech Swimrun Tour se uskutečnil závod na Orlíku. Při této příležitosti jsme vyzkoušeli i nový systém měření časů závodníků, poskytovaný v rámci platformy ORGSU. Díky ní jsme nejen změřili váš celkový čas na trati, ale již v průběhu závodu jste mohli sledovat mezičasy na
třech stanovištích a měli tak dobrý přehled o tom, jak se závod vyvíjí. Aktuální výsledky jsme publikovali na našem webu od startovního výstřelu až do cíle. Pokud se na trati odehrával dramatický souboj o vítězství, nebyli o něj ochuzeni ani fanoušci, ani organizátoři.

ORGSU budeme v budoucnu využívat ve větším rozsahu a postupně vám jeho možnosti umožníme využívat. Zajímavý bude i GPS tracking, který vám plánujeme představit na následujících závodech Czech Swimrun Tour. Bude toho ale víc, máte se tedy na co těšit.

Díky přesnému měření času jsme si udělali dobrou představu o tom, jakou výzvou swimrun je. Trasa kolem Orlíku byla
velmi pestrá a fyzicky náročná. Přesto jste byli schopni dosáhnou výborných časů a souboje o první místo byly velmi těsné. Právě samotná forma swimrunu, při které se tolikrát střídají plavecké a běžecké úseky, přidává závodění na dramatičnosti. Pravidlo soutěžit ve dvojicích dále přispívá k tomu, že se během závodu často zkracují a prodlužují
rozestupy mezi týmy podle toho, zda se plave nebo běží. Možnost spojení obou členů týmu pomocí lana, vhodný výběr a použití plaveckých pomůcek a dobrá taktika jsou rozhodujícími faktory úspěchu. A kdo dokázal tyto aspekty swimrunu na Orlíku využít nejlépe?

Na 13km dlouhé trati závodu SPRINT strávili vítězové Pavla Musilová a Stanislav Kahánek 1 hodinu a 43 minut. Druzí v cíli, Vojta a Petra Horákovi, ztratili pouhé 3 minuty a 7 sekund.

Na delší trati STANDARD, která měřila 21km, vyhráli Jan Ďuk s Tomášem Grimem v čase 3 hodiny a 14 sekund, následováni silnou a zkušenou polskou dvojicí Joanna Garlewicz – Marek Szymczak. Ti na vítěze ztratili 8 minut a 21 sekund.

Kompletní výsledky najdete zde. Jejich online podoba (SPRINT, STANDARD) je interaktivní a máte možnost zobrazit přesně ty informace, které vás zajímají. Kliknutím na jméno týmu si navíc můžete zobrazit detaily – profily závodníků. Ty budou postupně doplněny o více informací a zajímavostí, které pomohou sblížit a rozšířit nově vznikající komunitu
Czech Swimrun Tour.

Všem účastníkům závodů na Orlíku gratulujeme k předvedeným výkonům a děkujeme, že jste byli součástí uvedení swimrunu v České republice.

Czech Swimrun Tour – výsledky závodu Orlík 2018