Výsledky závodu Backwaterman a celkové hodnocení

15 července, 2020

Minulý víkend se uskutečnil Backwaterman swimrun, závod u našich jižních sousedů, který je v letošním roce mj. zařazen také do seriálu Czech Swimrun Tour. K naší radosti se na startovní listině objevilo mnoho českých vlaječek, a mnozí „naši“ závodníci po sobě nechali i významnou stopu ve výsledkové listině a na stupních vítězů. 

Na trati SPRINT v jednotlivcích obsadila 2. místo mezi ženami Klára Zrůstová, přičemž ve své věkové kategorii dokonce zvítězila. Na téže trati v týmech slavil absolutní vítězství mužský tým 2XU ve složení Lukáš Franěk a Vojtěch Ruso, které na 3 místě následoval tým KMKJ ve složení Martin Kovář, Jan Kovář. 

Na střední vzdálenosti obsadili krásné 2. místo ve své kategorii v mixech Standa Kahánek s Pavlou Musilovou z týmu Dýmka míru, následovaní KotVa mix Teamem na 3. místě ve složení Jaroslav Blažek, Eva Blažková. Stejně tak 3. místo ve své kategorii mezi muži obsadili Kuba Čamek a Honza Švejkovský z týmu Triangl Kladno.

Na nejdelší maratonské trati se na start postavil z českých závodníků pouze Jan Ďuk, který se svým kolegou Gerhardem Schiemerem z Rakouska obsadili krásné 2. místo mezi muži. 

Vítězům gratulujeme! A všem děkujeme za účast a reprezentaci českého swimrunu na mezinárodním poli! Máme radost z toho, že český swimrunner se ani za hranicemi neztratí… 🙂 

Kompletní výsledky závodu najdete v odkazu zde.

A jak se výsledky závodu Backwaterman promítly do průběžného hodnocení seriálu? Na aktuální pořadí ve všech kategoriích se můžete podívat zde.

Češi se na Backwatermanovi rozhodně neztratili!
foto: https://www.facebook.com/BackwatermanWaldviertel/