Výsledky závodů na Slapech a ročníku 2018

10 září, 2018

Sobotním závodem byl završen první ročník Czech Swimrun Tour. Vítězové jednotlivých závodů i celého ročníku byli vyhlášeni a odměněni již na Slapech. Žádné dodatečné protesty jsme neobdrželi a oficiální výsledky jsou tedy platné a dostupné na našem webu. Pro úplnost a vysvětlení některých Vašich dotazů k nim přidáváme ještě následující řádky.

Začněme závodem SPRINT. V kategorii mužů se během vyhlášení vloudila drobná chybička týkající se zařazení týmu „potkali se ráno“. Vše bylo napraveno již na místě a potvrzujeme i nyní, že tým „TTT“ ve složení Vojtěch Krapítek a Pavel Mužíček vyhrál s náskokem 2 minut a 2 sekund před právě zmíněným týmem „potkali se ráno“ ve složení Lukáš Kmošek a Richard Dvořák. Ostatní kategorie v závodě SPRINT zůstaly beze změny. Gratulujeme tedy vítězům mixu – týmu „Eli běží Kajmann leží“, ve kterém běžela a plavala úspěšná česká triatlonistka Eliška Zelená spolu se svým trenérem Petrem Neumannem a v neposlední řadě vítězkám ženské kategorie, týmu „Matky na tripu“ ve složení Eva Krejčířová a Sáva Macourková.

V kategorii STANDARD také zůstává vše v podobě, v jaké bylo vyhlášeno během ceremoniálu. V kategorii mužů došlo k zajímavému souboji o první místo, i když pro diváky v cíli to tak nemuselo vypadat. Tým „Czech Alliance“ ve složení Tomáš Martínek a Petr Vabroušek si totiž náskok, který jim nakonec zajistil vítězství, vybudoval v první půlce trati. Především úsek mezi prvním a druhým mezičasem zvládli o téměř 4 minuty rychleji než druzí, kterými byli Roman Špičák a Jiří Klement. Tento úsek přitom měřil „pouze“ 3,6km. Na zbývajících dvou měřených úsecích byli oba Roman a Jiří startující pod jménem „Moolbike.cz/Dressme.cz/Svetbehu.cz“ rychlejší, ale ani to nestačilo na zdolání týmu „Czech Alliance“. V kategoriích mix a ženy startoval v obou případech pouze jeden tým, ale to nijak neovlivnilo jejich nasazení a proto stejně jako mužům gratulujeme týmu „Banáni Kladno“ ve složení Jakub Čamek a Markéta Děkanovská a týmu „BH TRI“, ve kterém jste mohli vidět v akci Gabrielu Pohankovou a Alici Flíčkovou.

Slapy 2018 - vyhlášení vítězů - závod STANDARD - muži

Slapy 2018 – vyhlášení vítězů – závod STANDARD – muži

Výsledky jednotlivých kategorií i absolutní pořadí najdete zde.

Celkové výsledky za rok 2018 se počítaly ze 3 závodů, kterými byl swimrun na Orlíku, na 7 rybnících v okolí Dobříše a právě závod na Slapech. Pravidla pro celkové bodování byla uvedena v článku „Průběžné výsledky po 2. závodě“ a nyní je můžete najít i v pravidlech seriálu.

V závodech SPRINT, které se uskutečnily na všech 3 letošních podnicích, si vítězství vybojoval tým „Dýmka míru“, kteří získali 2844,2 bodů. Uvážíme-li, že maximum představovalo 3000 bodů, jde o vynikající výsledek. Druzí v celkovém pořadí, tým „TTT“ dokázal vyhrát jak závod v Dobříši, tak na Slapech. O druhém místě tak pravděpodobně rozhodla jejich neúčast na Orlíku. Třetím týmem na tratích SPRINT je opět tým „TTT“, tentokrát ale ve složení Lukáš Marcol a Diederik Troost.

Na delších tratích STANDARD se letos započítávaly do celkového hodnocení pouze dva závody, a to Orlík a Slapy. Ženský tým „BH TRI“ se zúčastnil obou a pokaždé zůstaly Alice a Gabriela neporaženy. S plným ziskem 2000 bodů tak ovládli celkové hodnocení. Je pravda, že to měly malinko ulehčené, neboť žádný jiný ženský tým si na těžké tratě v závodech STANDARD netroufl. Jejich úsilí bylo i tak obrovské a právoplatně se staly vítězkami. Najdou se v příštím roce nějaké další vyzyvatelky? O celkovém druhém a třetím místě muselo být rozhodnuto dle 3 dodatečných kritérií, neboť hned 4 týmy získaly shodně 1000 bodů. Nakonec, a to až dle posledního kritéria, které posuzuje celkový čas strávený na trati, si druhé místo převzali Tomáš Martínek a Petr Vabroušek a třetí skončili Jak Ďuk a Tomáš Grim, kteří se bohužel na Slapech nemohli postavit na start a o pořadí rozhodnout již na trati.

Kompletní hodnocení seriálu za rok 2018 naleznete zde.

Všem týmům, nejen těm nejlepším, gratulujeme k jejich umístění a věříme, že vše proběhlo v rámci fair play a dodržení psaných i nepsaných pravidel. Těšíme se na běžecké a plavecké výkony v dalším roce a obhájcům prvenství přejeme v nelehké pozici hodně štěstí!