Vrchol sezony se blíží!

22 srpna, 2020

Vrchol sezony se blíží!

Ahoj všem,

neoficiální mistrovství ČR ve swimrunu, poslední závod sezony a vyvrcholení seriálu Czech Swimrun Tour 2020! To je Swimrun Slapy, který se nezadržitelně blíží! Online registrace končí již za týden!

O doprovodném programu akce jsme Vás již informovali, a dnes přinášíme informace k té hlavní podstatě sportovního dne!

1/ Trasy závodů

Tou asi nejzajímavější informací pro Vás bude odtajnění tras jednotlivých závodů! Trasy SPRINT a STANDARD se oproti minulému roku změnily jen drobně. Zcela novou trasou je však královská MARATONská trasa, která se z důvodu jejího zrušení na Orlíku v České republice poběží 5. září úplně poprvé! Sami jsme zvědaví, kolik odvážlivců se nakonec postaví na start této trasy a její nástrahy překoná.

V kategorii SPRINT se můžete těšit celkem na 12 km dlouhou trasu s 6 plaveckými úseky o celkové délce 1,5 km. Nejdelší plavecký úsek má cca 500 m. Nejdelší běžecký pak 3,2 km. Na trase je 1 občerstvovací stanice, a to na 7.kilometru.

Na STANDARDu vás čeká dohromady 23 km, ze kterých se bude 2,7 km plavat, a to v 10 plaveckých úsecích. Nejdelší plavání má stejně jako na sprintu cca 500 m, avšak nejdelší běžecký, vedoucí přes Albertovy skály, má 7,6 km. Na této trase potkáte občerstvovací stanici celkem 3x, a to na 7., 12. a 18. kilometru.

Na královské MARATONské trase čeká odvážlivce dohromady porce 45 km. Celých 6 z nich bude plaveckých, rozdělených do 16 úseků. Nejdelší plavecký úsek, který závodníci absolvují 2x má 900 m. Nejdelší běžecký pak, stejně jako na standardu – 7,6 km. U maratonu proběhnete občerstvení celkem 5x, a to na 11., 22., 29., 34., a 40. kilometru.

Mapy všech tras, vč. výškových profilů najdete v propozicích.

Prvně v ČR – Maratonská trasa!

2/ Občerstvení

Kromě občerstvení na trati pak na všechny bude čekat tradiční bohaté občerstvení v cíli. Jako tradičně na vás bude čekat základní občerstvení hned za cílovou čárou. Po oddychu si budete moci vychutnat jako vždy vegetariánskou polévku a tentokrát na vás bude čekat gulášek. Spláchnout to bude možné opět točeným pivem nebo limonádou. No a chybět nebudou ani tradiční domácí štrůdly, na které se jistě všichni těšíte. 😉

Bez štrůdlu by to nebyl náš swimrun! 🙂

3/ Vybavení na závod

Nadále platí, že pokud startujete v týmu, kompletní povinnou výbavu dostanete od nás při prezenci na místě. Singlisti si budou muset zajistit pouze plaveckou bójku, ostatní povinné vybavení taktéž dodáme. Bójku je možné zapůjčit, viz níže.

Jelikož vždy před blížícím se závodem dostáváme dotazy ohledně možností zapůjčení vybavení, vězte, že i na Slapech tato možnost opět bude. Přímo na místě bude možné si za drobný poplatek zapůjčit plavecké packy, piškoty, pro singlisty bójky a pro týmy sady na propojení závodníků. U všeho platí, že máme omezené počty kusů na zapůjčení, pokud jste si tedy již vybavení nerezervovali v rámci registrace, doporučujeme rezervovat dopředu – kdo dřív přijde… Ve spolupráci s Petrem Vabrouškem a Blueseventy současně nadále platí možnost zapůjčení speciálního swimrun neoprenu. Zájemci o zapůjčení prosím kontaktujte přímo Petra na petr.vabrousek@seznam.cz.

Ani na Slapech nebude chybět závodnické expo, ve kterém se tentokrát můžete těšit jak na zdravou a sportovní výživu, tak na plavecké i běžecké potřeby. Více informací již brzy!

Co dodat závěrem? Možná jen to, že pokud na Slapy ještě nejste přihlášení, neváhejte, možnost online registrace a využití zlevněného vstupného na poslední letošní swimrun u nás máte pouze do 28.8.!

Brzy na viděnou,

za Czech Swimrun Tour tým,

Petr.-)

Slapy se na nás už těší! Co Vy?