Tisková zpráva za rok 2020

22 září, 2020

Ahoj přátelé,

poslední letošní swimrun je za námi, stany jsou dosušeny, startovní vesty vyprány a složeny, a všechny krabice, bedny, vlajky, cedule a tyčky úspěšně uklizeny do skladů a sklepů.

Na podzim roku 2019 jsme si při plánování sezony 2020 říkali, že bude výjimečná…a byla, i když trochu jinak než jsme čekali. Všudeomílaný, a bohužel skoro všudepřítomný koronavirus se nějak dotkl každého z nás. Swimrun Orlík se podařilo uspořádat doslova za 5 minut 12 a ještě jen v omezené podobě, Kolín musel být zrušen úplně. Všechny startovné zdarma na spřátelené evropské závody propadly, zahraniční závodníci nepřijeli. Ve finále to ale přese všechno byl krásný rok.

První swimrun maraton v ČR, první swimrun ve Slezsku, dětský závod, swimrun výzva, na českých závodech celkem téměř 300 startujících, přes 4 000 uběhnutých kilometrů, přes 650 uplavaných kilometrů…bylo toho hodně!

Tradicí po skončení sezony je děkovat. A je to tradice na místě, jelikož nic z výše uvedeného by se neuskutečnilo bez podpory a úsilí spousty lidí, kteří se na konání jednotlivých závodů podíleli – partneři, dobrovolníci, obce, majitelé pozemků, záchranáři, dobrovolní hasiči, říční policie, Státní plavební správa, Povodí Vltavy a Odry, a mnoho dalších. Jedná se dohromady nikoliv o desítky, ale o stovky osob, které do toho jsou zapojeni a každému z nich jednotlivě patří velké upřímné DÍKY! Díky za to, že swimrun mohl být v České republice i třetím rokem. 

A jak bude vypadat Czech Swimrun Tour 2021? 

Zatím je ještě brzy na nějaké vypouštění plánů na příští rok. Počet závodů, místa konání, termíny… vše bude hlavním tématem našich setkání v nejbližších týdnech. Rádi bychom Vám kompletní termínovou listinu představili ještě v průběhu listopadu. Plány jsou veliké a opět zahrnují i mezinárodní spolupráci. I když asi se jen tak nezbavíme stále visícího virostrašáku nad hromadnými akcemi, věříme, že se nám podaří uspořádat čtvrtý ročník Czech Swimrun Tour v podobném rozsahu jako letos a nedopadneme jako letošní mistrovství světa ve swimrunu – Švédské ÖTILLÖ.

V té souvislosti tedy na úplný závěr námět na pěkné video o historii swimrunu, které jistě stojí za shlédnutí! Video vzniklo k 15ti letému výročí nejslavnějšího swimrun závodu, jehož jubilejní ročník musel být letos kvůli koronaviru zrušen.

S pozdravem, přáním pěkného podzimu, pevného zdraví a chuti do života, 

za pořadatelský tým 

Petr Daniš
ředitel seriálu:-)