Tisková zpráva k situaci ohledně COVID-19

26 března, 2020

Ahoj přátelé, 

celý svět aktuálně (ne)žije situací ohledně koronaviru, která se bohužel negativně dotýká i sportu, tzn. i swimrunu. Všichni organizátoři teď žijí v nejistotě z toho, zda se závody vůbec budou moci konat a případně za jakých podmínek. Chtěli bychom, abyste alespoň vy, závodníci, v takové nejistotě nežili a věděli, co se bude dít v případě, že závody Czech Swimrun Tour nebude možné v plné míře pořádat.

My i nadále smýšlíme pozitivně a věříme, že se všechny závody seriálu uskuteční, i když by to mělo být např. podmíněno omezením maximálního počtu účastníků akce a že tedy i unikátní sběratelská edice píšťalek najde své uplatnění v plné míře. Nicméně… v první řadě je bezpečí a zdraví všech účastníků. 

A protože negativních zpráv je nyní všude plno, rádi bychom v této době byli posly dobrých zpráv.

Tou první je, že registrace na červnové závody na Orlíku a v Kolíně jsou i nadále otevřeny, přičemž je až do odvolání prodloužena splatnost objednávek startovného. Pokud tedy chcete na Orlíku či v Kolíně startovat, tak se bez jakýchkoliv závazků a rizik registrujte klidně nyní za nejlevnější cenu a startovné v dané výši uhradíte, až bude opravdu jisté, že se závod bude konat.

Tou druhou je, že v případě, že by se závod na Orlíku či v Kolíně nakonec nemohl uskutečnit, tak vám u všech již uhrazených objednávek vrátíme 90% ze startovného. I když je v pravidlech uvedena nula, přijde nám férové vám vrátit vše, co jde. Pevně však věříme, že k tomuto kroku nebudeme muset sáhnout a že se potkáme v polovině června na Orlíku.

V případě závodů v České republice, které se mají konat později, tedy Slezské Harty a Slap, zůstává vše prozatím při starém a dle aktuálního vývoje přinesene v průběhu dubna další informace. V případě bonusového závodu Backwaterman, který se má konat v Rakousku, jsme ve spojení s pořadatelem a informace budeme rovněž upřesňovat.

Přejeme vám všem pevné zdraví!

S pozdravem,

za organizátory Czech Swimrun Tour,

Petr D.