Swimrun Slapy uzavřel letošní sezonu

7 září, 2020

Sobota 5. září 2020, 7 hodin ráno. Startovním obloukem právě probíhá 6 odvážlivců, kteří se pokusí zdolat nástrahy 44,5 km dlouhé maratonské trasy. 6 hodin 48,5 minuty poté jsou první 2 z nich úspěšně v cíli. První swimrun MARATON v ČR však není jedinou věcí, který stojí v souvislosti s posledním letošním swimrunem za zmínku. 

Poslední letošní závod doprovázelo slunečné a teplé počasí. Možná i díky tomu se na start jednotlivých kategorií postavilo poprvé přes 100 závodníků, celkem 107. Kromě zmíněných maratonců se ve Slapské přehradě s vodou téměř 22°C opakovaně osvěžovalo 28 závodníků na trase STANDARD, dvojnásobný počet na trase SPRINT a poprvé také 17 mladých nadějí v juniorské kategorii.

Dětský swimrun měl velký úspěch a děti se na své 250m, resp. 1 km dlouhé trase dočkali od všech přítomných velkého aplausu a povzbuzování. Po zásluze byly také všechny odměněny sladkou medailí. Vítězem nejkratší vzdálenosti 250m byl v kategorii 5-9 let Lukáš Osvald, následovaný Mayou Dobiášovou a Jirkou Kotterbou. V kategorii 10-14 let pak mezi chlapci zvítězil Antonín Valda před Kubou Švejkovským a Víťou Bartuskem. Mezi dívkami pak byla nejrychlejší Julie Tourková následovaná duem Deniskou a Danielkou Škodovými. 

Swimrun Slapy – vítězové nejkratšího závodu na 250m

Na rozdíl od dětí, které dobíhaly do cíle převážně s úsměvem, bylo na ostatních závodnících vidět spíše vyčerpání a radost z toho, že zvládli náročné trasy, které byly podle mnohých těmi nejnáročnějšími z letošního seriálu.

Na trase SPRINT byl nejrychlejším závodníkem Jan Červák, který 12 km zvládl za 1:34:18. Druhými v cíli byli David Sajner a Zbyněk Hraše v týmu KOA, kteří ztratili lehce přes minutu. Díky tomuto výsledku se dostali na první místo celkového hodnocení seriálu 2020 v kategorii týmů. Třetí do cíle doběhla nejrychlejší žena, Klára Zrůstová, která si tímto výsledkem potvrdila vítězství v celkovém hodnocení seriálu v kategorii sprint single. V mixech pak na Slapech vyhráli Terénní bažanti ve složení Aleš Horák s Kristýnou Štěchovou. Přesně za 2 hodiny zvládl trasu nejrychlejší ženský tým Utopenci na útěku v složení Šárka Flašarová, Marta Škodová. 

Na trati STANDARD byl prvním v cíli teprve devatenáctiletý Michal Juna v čase 3 hodiny 47 minut. Na druhém místě doběhl se ztrátou 6,5 minuty tým SK Fuga ve složení Petr Kloda, Lumír Hlaváč, kteří se tímto výsledkem vyhoupli z průběžného 5.místa na nejvyšší příčku v celkovém hodnocení seriálu. V mixech si pro vítězství na Slapech došli KotVa Mix tým ve složení Eva a Jaroslav Blažkovi. Mezi ženami pak zvítězily Váhy ve složení Stanislava Plánka, Gabriela Bajteková. Vítězkou mezi ženami singlistkami se na Slapech stala Eliška Zelená, v pořadí seriálu celkově druhá. Celkové vítězství v seriálu na trase standard mezi jednotlivci i přes 14. místo na Slapech uhájila Sabine Greipel z Rakouska.

MARATONskou trasu zvládli nejrychleji Jan Ďuk s parťákem Gerhardem Schiemerem z Rakouska, kteří se na této distanci stali i celkovými vítězi seriálu. Druhými v pořadí byli Bratřijaksepatří.cz, Ondra a Radek Simandlové, kteří 44,5km zvládli za 7 hodin 15 minut. V čase lehce přes 8,5 hodiny závod dokončili Honza Kovář a Petr Pumpr z týmu PPKJ. Vítězem se ale na této extrémní trati stali všichni, kteří viděli cíl. 

Velká gratulace vítězům a klobouk dolu před všemi, kteří náročný závod zvládli a dokončili jej!

Swimrun Slapy – vítězové prvního swimrun maratonu v ČR

Kompletní výsledky najdete zde. Díky Hynkovi Havlíkovi se současně již můžete podívat na první fotky ze sobotního závodu. I nadále platí možnost vytištění fotek ze závodu na památku – více informací na www.h2f.cz

S pozdravem a s přáním krásného podzimu a zaslouženého odpočinku, 

pořadatelé Czech Swimrun Tour