Swimrun Orlík 2019 osvěžil

18 května, 2019

První letošní swimrun na vodní nádrži Orlík se nesl ve znamení slunečného počasí a osvěžující vody. A to možná až moc. Voda o teplotě 12,7°C byla pro mnoho závodníků zkouškou otužilosti a odolnosti, a to jak fyzické, tak psychické. Pro některé bohužel i důvodem pro odstoupení ze závodu.

Těm nejrychlejším ale chladná voda vyhovovala. V obou kategoriích byly překonány traťové rekordy z minulého roku. Na trati SPRINT se o to postarali Pavel Mužíček a Vojtěch Krapítek z týmu TTT, kteří loňské vítěze překonali téměř o 6 minut a 13 km dlouhou trasu zvládli za 1:37:58. Vítězem 22 km dlouhé trati STANDARD se v čase 2:53:52 stal smíšený pár tým Kilpi/BuffSalomon ve složení Kristýna Skupieňová a Tomáš Matera. Ti vylepšili traťový rekord o 5 minut a 22 vteřin.

V dalších kategoriích na trati SPRINT zvítězil ženský tým Etriatlon Team ve složení Eva Krejčířová a Sáva Macourková a v mixech Eli běží Kajmann leží Team ve složení Petr Neumann a Eliška Zelená, kteří za vítězi mužské kategorie zaostali pouze o necelé 4 minuty.

Mužská kategorie na trase STANDARD byla kvalitně obsazená a vítězi se stali Jan Hnilička a Ondřej Rut startující za tým Tricolors. 

Všem vítězům gratulujeme!

Tímto závodem se současně začínají načítat body také do celkového pořadí seriálu Czech Swimrun Tour 2019. Průběžné pořadí včetně kompletních výsledků závodu na Orlíku naleznete zde.

Orlík 2019 - 1. plavecký úsek

Orlík 2019 – 1. plavecký úsek

Zveřejnili jsme také první výběr fotografií ze závodu – ke shlédnutí zde. Věříme, že se budou líbit.

tým Czech Swimrun Tour