Swimrun Kolín se blíží

4 srpna, 2022

Ahoj swimrunnerky a swimrunneři,

dlouho očekávaná událost je tady! Již tento měsíc se uskuteční první městský swimrun u nás. 28. srpna 2022 vás pořadatelé ze Sportovního oddílu plavání Kolín ve spolupráci s 4Motion, z.s. přivítají na kolínském Kmochově ostrově, kde můžete závodit ve SPRINTU (14 km) a STANDARDU (25 km).

Swimrun v Kolíně bude opravdu z ostrova na ostrov

Unikátnost tohoto závodu nespočívá jen v městském charakteru, který jsme v minulý letech neměli možnost vyzkoušet, ale bohužel je to také jediný letošní závod na našem území v rámci Swimrun tour. Jako malou náhradu za chybějící seriál se pořadatelé rozhodli tento závod vyhlásit mistrovstvím České republiky. Vítězové v kategoriích se tedy mohou pyšnit tituly mistrů republiky ve swimrunu. 

Mistrovský závod si nenechá ujít ani světoběžník a světoplavec – Petr Vabroušek. Přijďte si poměřit síly s touto legendou a stálicí swimrunového a triatlonového světa.

Co vás v Kolíně čeká? Kromě různorodosti jednotlivých úseků závodu se vrátíte k prapůvodu swimrunu ÖTTILÖ, což ve švédštině znamená z ostrova na ostrov. Ve sprintu i ve standardu se plaváním a během opakovaně dostáváte z ostrova na ostrov, sice jen na jeden, zato několikrát.

A na co se můžete na tratích těšit? Start a cíl v amfiteátru kolínského ostrovního parku, běh po břehu Labe, plavání v Labi a jeho ramenech, běh džunglí lužního lesa, běh pod okny kolínské radnice, plavání pod kolínským zámkem a pivovarem, běh nad železnicí i pod železnicí, běh po schodech i ze schodů, běh po asfaltu, dlažbě, parkové šotolině, kamenech i v bahně… a jako symbol naděje (na umístění) a bezpečí (konce závodu) vám na cílovou plavbu k cípu ostrova „posvítí“ kolínský maják (jenom jako, věříme, že všichni dokončíte za světla😊).

Brzy se můžete těšit na další informace!

Za kolínské pořadatele

Petr Neumann

Ačkoliv se jedná o městský swimrun, nečekejte hladký asfalt, divočina je i zde