Swimrun Dalešice – ohlédnutí za prvním swimrunem na Moravě

22 července, 2019

První moravský swimrun, který hostila Dalešická přehrada, se nesl ve znamení slunečného počasí, mezinárodních soubojů a velmi kvalitních výkonů.

Již od časného rána bylo jasné, že se závodníci zapotí. Teplota vzduchu ve stínu přes den dosahovala 27°C, což bylo na běh v neoprenu pro některé až příliš a raději volili „letnější oblečení“. Teplé sluneční paprsky ohřály vodní hladinu na příjemných, ale stále osvěžujících 21°C.

Závody Czech Swimrun Tour mají pravidelně mezinárodní zastoupení, avšak závod na Dalešicích byl z tohoto pohledu unikátní, protože se jej zúčastnily týmy z 5 evropských zemí. Na start se kromě domácích týmů postavily také týmy ze Slovenska, Polska, Maďarska a Velké Británie. A především polské týmy ukázaly velkou kvalitu.

V kategorii STANDARD si prvních 7 míst celkového pořadí rozdělily 3 české, 3 polské a 1 slovenská posádka. Zatímco stupně vítězů v kategorii mužů byly ryze v českých barvách, v kategorii mixů obsadily první dvě místa posádky z Polska a třetí místo naši východní sousedé. Na nejvyšší stupínek prvních kompletně zahraničních stupňů vítězů se postavili Bartoloměj Čiž a Asia Garlewicz z týmu ‚Runicorn Team‘, kteří 22 km dlouhou trať zvládli v čase 3:05:49. Vítězkami ženské kategorie se v čase 4:01:55 staly Gabriela Pohanková a Alice Flíčková z týmu ‚BH TRI‘. V mužích tentokrát zvítězilo dravé mládí a na nejvyšší stupínek se postavili bratři Vilém a Vojta Horákovi z ‚Orgsu Team‘, kteří se v čase 2:54:24 stali současně i celkovými vítězi na trase STANDARD. Za zmínku ještě stojí, že mezi prvními třemi týmy na této 22 km dlouhé trati rozdíl pouhé 3 minuty.

Na trati SPRINT nebyly rozdíly v celkových časech o moc větší. První tři dvojice v cíli nedělilo více než 5 minut. Celkovými vítězi na této trase se v čase 1:56:16 stal tým ‚Eli běží Kajmann leží Team‘ ve složení Petr Neumann, Eliška Zelená. O tři a půl minuty pomalejší byl mužský tým ‚Prague Bears Racing‘ ve složení Petr Lohr, Adam Vaníček. Se ztrátou další jedné a půl minuty doběhli jako třetí v celkovém pořadí Stanislav Kahánek a Pavla Musilová z týmu ‚Dýmka míru‘, kteří se mezi prvními umisťují pravidelně.

Celkové výsledky najdete v odkazech zde.

Také jsme zveřejnili první výběr fotek, které najdete zde.

Věříme, že se Vám závod líbil a budeme se těšit opět na viděnou za necelé 2 měsíce, a to 7. září na Slapech, kde celý seriál Czech Swimrun Tour 2019 vyvrcholí.

Vaši pořadatelé

Swimrun Dalešice 2019 – vítězové mužského standardu