Swimrun 2021: Harta zrušena, Kolín jinak, Slapy držíme

3 června, 2021

Vážení fanoušci swimrunu, 

je rozhodnuto. Letošní závodní swimrun sezonu na území ČR uzavře závod na Slapech! Bohužel ji ale také otevře…

S lítostí oznamujeme, že soutěžní výbor SR Kolín, stejně jako pořadatelé Swimrun Harta rozhodli o zrušení letošních závodů v termínech 26.6. v Kolíně a 24.7. na Hartě.

Tyto závody bohužel doplatily na termín, ve kterých se měly konat. Nepodařilo se vyjednat smysluplné a proveditelné podmínky pro závody a přesun na jinou letní nebo podzimní dobu je bohužel z důvodu termínových i kapacitních nereálný. 

Pořadatel závodu Swimrun Kolín jako částečnou náhradu chystá individuální „závodní trénink“ s doprovodem trenéra/rozhodčího pro dvojice i jednotlivce na tratích SPRINT, STANDARD a MARATON. Vzhledem k asistenci (doprovodu zkušených plavců a plavčíků/zdravotníků v jedné osobě) bude start na všech distancích umožněn i jednotlivcům. Termín soutěžního týdne je 19.6. – 27.62021. Podrobnosti o akci a bližší informace o přesných závodních termínech najdete v propozicích závodu.

Swimrun Harta je zrušen bez náhrady, avšak s informací, že kolegové z Triatlon Teamu Opava již pracují na přípravách příštího ročníku.

Abychom toto prohlášení uzavřeli v optimistickém duchu, tak oznamujeme, že oproti původním předpokladům se v souvislosti s výše uvedeným bude v letních měsících konat alespoň seriál swimrun výzev, který měl proběhnout původně v květnu.

Současně jsme obnovili přípravy na závod Swimrun Slapy, který se má konat první zářijový víkend – 3. až 5. 9. 2021, a uděláme vše pro to, aby se tento závod konal a abyste si i letos mohli v ČR vychutnat čistý závodní požitek ze swimrunu! Držte nám palce a rezervujte si tento termín v diářích.

Mějte se fajn a s dalšími informacemi brzy na slyšenou,

za organizační tým Czech Swimrun Tour,

Petr.-)