Suvenýr Czech Swimrun Tour 2018

9 července, 2018

Přinášíme zajímavost ze zákulisí Czech Swimrun Tour. Začalo to na Orlíku a slavilo to úspěch u závodníků i přihlížejících. Někdo to nazýval medailí, ale výstižnější je říkat tomu suvenýr. V každém případě za tímto výtvorem stojí originální nápad, netradiční pojetí a mnoho práce.

Desing kopíruje značku Czech Swimrun Tour – ať už jsou to barvy, linka znázorňující přechod mezi vodou a souší nebo textový font. Přítomnost vody je nejen symbolická, uvnitř ji skutečně najdete! Někdo by mohl namítnout: „proč právě plast, když swimrun je tak blízký přírodě?“. Na životním prostředí nám záleží a proto použitým materiálem je plast označovaný zkratkou PLA („polylactic acid“, v překladu kyselina polymléčná), vyráběný z kukuřičného nebo bramborového škrobu či z cukrové třtiny. Jeho vlastností je, že je dobře recyklovatelný a dokonce i biologicky rozložitelný (kompostovatelný). Teoreticky je možné (po odstranění stuhy a gumové zátky), tento suvenýr zakopat do vašeho kompostu, případně to předat ke kompostaci specializované firmě, a během pár měsíců po něm téměř nic nezbyde. Pokud vás zajímá více, doporučujeme k přečtení tento článek (pouze v angličtině).

Pokud vás suvenýr zaujal a chtěli byste si ho prohlédnout z blízka, je to velmi jednoduché. Přihlašte se na závod na Slapech a v cíli ho dostanete na krk. To platí i pro vás, kteří jste na Orlíku byli – nově připravený suvenýr pro Slapy je vylepšený jak po grafické, tak praktické stránce. Rozhodně je na co se těšit!

tým Czech Swimrun Tour

Czech Swimrun Tour - suvenýr 2018

Czech Swimrun Tour – suvenýr 2018