První swimrun v ČR je minulostí

21 května, 2018

V sobotu 19. května 2018 se začala psát nová kapitola v oblasti sportu v České republice – na vodní nádrži Orlík a v jejím okolí proběhl první český swimrun severského formátu. Zúčastnilo se jej celkem 28 odvážlivců, kteří na vlastní kůži pocítili osvěžující vodu v Orlické nádrži a různorodost a náročnost terénu v nejbližším okolí.

Celou akci doprovázelo krásné slunečné počasí, které doslova vybízelo k pravidelnému osvěžování v nádrži s příjemnou 17°C vodou, čehož mnozí (především závodníci) hojně využívali.

Na delší trati STANDARD, dlouhé 21 km, se startující osvěžili celkem 13x a uplavali přibližně 3,5 km. I přesto zvládli vítězové tuto fyzicky velmi náročnou trasu přesně za 3 hodiny. Na kratší, 13 km dlouhé trase SPRINT, museli účastníci zdolat cca 2 km plavání v 7 úsecích. Tuto trať zvládli vítězové za 1 hodinu 43 minut. A kdo že tedy jako první v České republice protnul cílovou pásku v závodu typu swimrun? Podívejte se na kompletní výsledky.

Za to, že se tento závod mohl konat, vděčíme mnoha osobám a subjektům, které s organizací závodu pomohly, nebo nám vyšly vstříc při získávání potřebných povolení. Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s.p. Děkujeme!

 

Ačkoli je swimrun v ČR zcela novým, pro mnohé neznámým a v mnoha případech také nepochopitelným sportem, protože plavat v běžeckých botách, běžet v neoprenu, plaveckých brýlích a mokrých botách „přeci není normální“, první závod na Orlíku ukázal, proč má tato kombinace běhu a plavání v zahraničí takový úspěch a že se opravdu není čeho bát.

Jak během závodu, tak po jeho skončení převládaly na tvářích účastníků i pořadatelů především úsměvy a pozitivní nálada. Tuto zprávu tak v souvislosti s tím a s přicházející letní sezonou zakončíme swimrunnerským heslem:

Nazuj boty a plav! 🙂

Zdraví vás a na viděnou na dalším swimrunu se těší,

organizátorský tým CSRT