Orlík se změnami, Kolín zrušen!

1 května, 2020

Ahoj přátelé,

období nejistoty se opět o něco přiblížilo svému konci. S prvním květnovým dnem jsme se konečně dočkali nějakých konkrétních informací o tom, zda vůbec budou moci letošní swimrun závody proběhnout a jak by mohly vypadat. Níže pro Vás tedy přinášíme kompletní report k jednotlivým závodům letošního seriálu Czech Swimrun Tour. Jsme si vědomi, že pro mnoho z Vás budou některé zprávy špatné, ale v aktuální době věříme, že ty pozitivní informace nadále převažují 🙂

Pro jistotou ještě musíme upozornit, že všechny níže uvedené informace jsou založeny na aktuálním plánu rozvolňování opatření v souvislosti s epidemií covid-19 a v případě jeho dalších změn se níže uvedené může změnit.

1/ Swimrun Orlík se změnami, ale bude! První letošní závod dozná oproti původnímu plánu několika změn. Vzhledem k omezenému počtu účastníků akce jsme nuceni snížit počet členů organizačního týmu a z toho důvodu zrušit nejdelší maratonskou distanci. Od dnešního dne tedy spouštíme registrace pouze na tratě SPRINT a STANDARD. Maximální počet závodníků na obou tratích dohromady je 75. Bližší informace o akci, včetně tras závodů, zveřejníme během první poloviny května. 

2/ Swimrun Kolín zrušen! Ačkoli by dle aktuálního plánu rozvolňování opatření mohla být akce konána, v Kolíně za nás rozhodlo vedení města, které zakázalo veškeré kulturní a sportovní akce na svém území. Pro všechny z Vás, kteří jsou na Swimrun Kolín registrovaní a mají již zaplacené startovné, bychom rádi nabídli následující možnosti:

  1. převod startovného na jakýkoliv jiný závod seriálu Czech Swimrun Tour 2020 konaný na území ČR, nebo
  2. převod startovného na Swimrun Kolín v sezoně 2021, nebo
  3. vrácení 90% uhrazeného startovného, které jsme garantovali již v březnu.

Ohledně vyřešení této záležitosti budeme dotyčné osoby kontaktovat přes e-mail zadaný při registraci.

3/ Bonusový závod letošní tour – Backwaterman swimrun – se podle informací od hlavního pořadatele bude konat v původním plánovaném termínu, za případného přijetí některých mírných opatření a změn. Vypadá to, že ani s cestováním k našim sousedům by nemusel být problém, takže všichni, kteří smýšlíte pozitivně a chcete se závodu zúčastnit, sledujte oficiální stránky závodu.

4/ U zbývajících závodů na Slezské Hartě a na Slapech prozatím k žádným změnám nedochází a nadále je pro Vás připravujeme.

V souvislosti se zrušeným červnovým závodem v Kolíně Vám chceme nabídnout alespoň nějakou alternativní zábavu, a jako částečnou náhradu pro Vás chystáme virtuální swimrun! Nebojte se, nemá to nic společného s e-sporty a videohrami. Bude se jednat o pravý swimrun v přírodě ve sportovním duchu s vodou, pohybem a potem. Na finální podobě virtuálního swimrunu pracujeme a to, jak konkrétně bude virtuální swimrun vypadat, Vás budeme informovat v nejbližších dnech.

Děkujeme Vám, že jste s námi vydrželi toto období nejistoty a zachovali nám přízeň! Situace se průběžně mění, a ještě tedy nemáme zcela vyhráno, ale jsme na dobré cestě a po dlouhých týdnech negativních zpráv a myšlenek na rušení závodů se opět začínáme velmi těšit na to, že si budeme moci zazávodit už v červnu a že se v co největším počtu uvidíme.

S přáním pevného zdraví a nervů,

za pořadatelský tým

Petr Daniš.