Orlík již za 4 týdny!

18 května, 2020

Zdravíme všechny swimrunnery, 

Orlík je znovu plně napuštěn, závodění je povoleno… jak se zdá, vše se k dobrému obrací a do prvního swimrun závodu letošní sezony zbývá necelý měsíc!

My už se nemůžeme dočkat a tak jsme se tento týden vypravili na místo činu, abychom opět trochu nasáli místní atmosféru. Ačkoliv počasí úplně nepřálo sluníčkem zalitým fotkám, níže posíláme pár momentek, abyste se také začali těšit… hlavně ale přinášíme bližší informace k závodu jako takovému!

CoVid neCoVid, zámek stojí tam, kde stával a těší se na Vás!

To hlavní na začátek. Trasy závodu jsou venku! V propozicích najdete trasy závodu pro trasy SPRINT a STANDARD, a to včetně GPX formátů ke stažení. Oproti loňskému roku obě trasy doznaly nemalých změn. Nebojte se, nepřijdete o krásné lesní cesty, dlouhá plavání ani o průběh těsně kolem zámku Orlík. O co přijdete, tak je množství asfaltu – ačkoliv ho ani loni nebylo mnoho, letos jsme celkovou délku běhu po tvrdém povrchu zkrátili ještě více, a to na méně než 10% na obou trasách. 

Na trase SPRINT s celkovou délkou 14 km se můžete těšit na 2,1 km plavání v 8 úsecích, přičemž nejdelší plavecký úsek má 550m. Nejdelší běžecký úsek má 3,5 km. Podíl plavání je 15,4%.

Na delší vzdálenosti STANDARD Vás čeká 22 km, přičemž přesně 3 km z toho budou plavecké. Do vody se na této trase podíváte celkem 11x. Nejdelší plavecký úsek má stejně jako na sprintu 550 m, nejdelší běžecký pak 4,1 km. Podíl plavání činí 13,7%.  

Věříme, že se Vám upravené trasy budou líbit a užijete si je!

Ani letos nebudou chybět krásné výhledy na přehradu.

Jak jsme již informovali, pokud nemáte zkušenosti se swimrunnerským vybavením a nechce se Vám kupovat zajíce v pytli, budete mít na Orlíku možnost si vybavení za drobný poplatek zapůjčit a vyzkoušet. Až potom se rozhodnete, zda pro Vás dává smysl, abyste investovali do koupě. K zapůjčení jsou brýle, packy, piškoty, sady na spojení závodníků, neopreny, ale také bojky/nafukovací vaky. Počet kusů k zapůjčení je omezený, raději si je tedy rezervujte dopředu. 

V rámci startovného dostane každý, kdo se postaví na start plaveckou čepici od našeho hlavního partnera, firmy Matuška-Dena a také píšťalku do slibované sběratelské edice. Ta sice kvůli vynucenému zrušení závodu v Kolíně dozná menších změn, ale díky Swimrun Výzvě máte i tak možnost zaplnit v letošní sezoně celý stojánek a získat tak všech 5 píšťalek. 

Jeden z mnoha přístupů (těch jednodušších) k vodě a plaveckému úseku.

No a na co dalšího se můžete těšit? Na online výsledky s možností livetrackingu, tradičně pěkné momentky od našich fotografů nebo třeba na to, že letos na Orlíku budeme prvně startovat ve vestách Czech Swimrun Tour. Rozhodně nebudou chybět občerstvovačky plné jídla, poctivá teplá polévka ani již tradiční domácí štrůdl pro každého, kdo se zdárně dostane do cíle!

Registrace na závod jsou momentálně pozastaveny z důvodu naplnění kapacity. Pracujeme na možnosti počet startovních míst navýšit a bude-li to možné, registrace opět otevřeme.

Mějte se fajn, trénujte, posílejte dál Výzvy a již brzy na viděnou na startu!

organizační tým Czech Swimrun Tour