Ohlédnutí za Slapy

Září 14, 2021

Ahoj swimrunneři,

je to za námi. Swimrun na Slapech utekl jako voda z bot při běžeckém úseku. Jaký byl závodní den se podívejte v článku níže a ve fotkách v galerii.

Start swimrunu na území ČR opět po roce

Sobota 4.září 2021. Probouzíme se do mlžného oparu, který vůbec nenapovídá tomu, jaký bude krásný den. My, kteří jsme na Slapech již 3.den, víme, že kolem 9. hodiny se opar rozpustí a sluníčko nás opět začne připalovat, což se skutečně stane a platí to tak celý den. Teploměr s 23°C ve stínu a pálící slunce už dopředu značí, že to pro závodníky nebude jednoduchý závod.

V 10.00 hodin probíhá startovním obloukem celkem 64 obojživelníků, z toho 9 na nejkratší trase SUPERSPRINT, na které mají možnost poměřit síly vůbec poprvé. 6,8 km dlouhý okruh zabere těm nejrychlejším téměř hodinu a čtvrt. Absoltutně nejrychlejší čas zaznamenala Michaela Kokšálová, která svým pronásledovatelům nadělila více než 3 minuty. Krásný souboj o první místo mezi muži převedli Kryštof Hon s Michalem Třískou, přičemž první jmenovaný zvítězil o pouhé 2 vteřiny.

Trasy SPRINT a STANDARD oproti loňským rokům doznaly větších změn a ačkoli ubylo některých náročných běžeckých úseků, na celkové náročnosti tras to neubralo.

Na trase SPRINT s délkou 14 km poměřilo síly 34 závodníků. Absolutně nejrychlejší byl Ondrej Michal, který s časem 1:52:35 porazil druhého v pořadí o více než 5 minut. Nejrychlejší ženou pak byla Kateřina Hemzalová s časem 2:41:28. V týmech byl nejrychlejší „LOKALBLOK“ ve složení Tomáš Rybář a Richard Fibiger. Mezi ženskými týmy zvítězili(y) „Utopenci na útěku“ ve složení Marta Škodová a Šárka Flašarová, kategorii smíšených dvojic ovládl tým „SK Vyhlídka“ ve složení Ladislav Sás a Ivana Doležalová.

Na nejdelší trase STANDARD, na kterou se odvážilo 19 swimrunnerů, po celou dobu panoval krásný souboj o první místo mezi Radovanem Demeterem, Lukaszem Bieniasem a Tatianou Rakytovou, mezi které se vtěsnilo duo „SK Fuga“ ve složení Lumír Hlaváč, Petr Kloda. Jako první nakonec proťal cílovou pásku Radovan Demeter v čase 3:09:07. SK Fuga jako 1. tým zvládli trasu za 3:09:59. Obsazení na nejdelší trase měla i kategorie žen a mixů, mezi nimiž zvítězili „SWIMRUNFREAKS“ ve složení Bohumil Jahn a Alice Lencová, a „P&P“ ve složení Pavlína Míčová, Pavla Musilová.

I letos se konaly závody našich swimrunnerských nadějí a budoucích es, a na trasách 250m a 1 km si to mezi sebou rozdávaly trojičky dětí o nejlepší umístění, často za mohutného fandění přítomných diváků. Vítězem v kategorii 5 až 9 let se stal Matěj Ledvinka, v kategorii 10 – 14 zvítězil Adam Kuchař.

Kompletní výsledky všech závodů jsou k dispozici zde. Stejně tak si již můžete prohlédnout fotky ze závodu, a to jak na našem webu, tak na albu fotografů Bendových zde. Pokud máte zájem o vytištěnou památeční fotku ze závodu, podívejte se sem.

Závěrem se zaslouží poblahopřát všem vítězům a poděkovat všem zúčastněným, že i po dlouhé pauze bez závodů a často i bez valných možností tréninku na swimrun nezanevřeli, a přijeli si na Slapy užít atmosféru netradičního sportu. Snad se závod líbil :-). Děkujeme!