Ahoj swimrunnerky a swimrunneři,

dlouho očekávaná událost je tady! Již za dva týdny se uskuteční první městský swimrun u nás. 28. srpna 2022 vás pořadatelé ze Sportovního oddílu plavání Kolín ve spolupráci s 4Motion, z.s. přivítají na kolínském Kmochově ostrově, kde můžete závodit ve SPRINTU (14 km) a STANDARDU (25 km).

1/ Mistrovský závod

Unikátnost tohoto závodu nespočívá jen v městském charakteru, který jsme v minulý letech neměli možnost vyzkoušet, ale bohužel je to také jediný letošní závod na našem území v rámci Swimrun tour. Jako malou náhradu za chybějící seriál se pořadatelé rozhodli tento závod vyhlásit mistrovstvím České republiky. Vítězové v kategoriích se tedy mohou pyšnit tituly mistrů republiky ve swimrunu.

Mistrovský závod si nenechá ujít ani světoběžník a světoplavec – Petr Vabroušek. Přijďte si poměřit síly s touto legendou a stálicí swimrunového a triatlonového světa.

2/ Na co se můžeme těšit

Co vás v Kolíně čeká? Kromě různorodosti jednotlivých úseků závodu se vrátíte k prapůvodu swimrunu ÖTTILÖ, což ve švédštině znamená z ostrova na ostrov. Ve sprintu i ve standardu se plaváním a během opakovaně dostáváte z ostrova na ostrov, sice jen na jeden, zato několikrát.

A na co se můžete na tratích těšit? Start a cíl v amfiteátru kolínského ostrovního parku, běh po břehu Labe, plavání v Labi a jeho ramenech, běh džunglí lužního lesa, běh pod okny kolínské radnice, plavání pod kolínským zámkem a pivovarem, běh nad železnicí i pod železnicí, běh po schodech i ze schodů, běh po asfaltu, dlažbě, parkové šotolině, kamenech i v bahně… a jako symbol naděje (na umístění) a bezpečí (konce závodu) vám na cílovou plavbu k cípu ostrova „posvítí“ kolínský maják (jenom jako, věříme, že všichni dokončíte za světla 🙂 ).

3/ Jak na to – ohlédnutí za videoseriálem

Pokud bude závod v Kolíně vaším prvním swimrunem, nebo ještě stále váháte, zda do toho jít, podívejte se na videa ze seriálu „O co tady běží? Nebo plave?“, která jsme vytvořili pro ty, kdo swimrun neznají a rádi by ho zkusili. Shlédnutí vám nezabere více než pár minut a budete po něm mít dobrou představu o tom, co vás při swimrunu čeká.

4/ Půjčovna vybavení

Stejně jako na našich ostatních závodech máte možnost si zapůjčit vybavení na závod. Piškoty připravené přímo na swimrun, packy, lana na spojení závodníků či nafukovací vaky/bojky pro singlisty budete mít možnost si za drobný poplatek zapůjčit na místě při prezenci.

Pokud byste měli zájem o zapůjčení neoprenu šitého přímo na swimrun, neváhejte kontaktovat přímo Petra Vabrouška (petr@vabrousek.cz), který bude v Kolíně přítomen a s kterým se jistě dohodnete. Aby se vše stihlo, neváhejte a obraťte se na Petra co nejdříve. Na swimrun neopren Alliance SwimRun od Blue70 se můžete podívat na této stránce, kde naleznete i seznam jeho předností a důležitou tabulku velikostí. Na oficiálních stránkách Blue70 můžete nalézt i další pomůcky vhodné pro swimrun nebo se podívat na závodní rady a tipy od profesionálů.

5/Registrace

Pokud vás text či videa výše nebo cokoliv jiného přesvědčí k vaší účasti, ještě stále se můžete přihlásit online přímo zde, a to až do 21.8.2022. Přijeďte do Kolína!

 
 
 
 
 

Czech Swimrun Tour +420 732 323 774 info@swimruntour.cz www.swimruntour.cz fb / youtube