MS ve swimrunu v rekordu ovládli domácí borci

4 září, 2018

Pondělí 3. září 2018 bylo ve světě swimrunu dnem s velkým D. Konal se bez pochyb nejprestižnější závod ve swimrunu – legendární ÖTILLÖ.

záběr ze závodu swimrun ÖTILLÖ 2018

ÖTILLÖ 2018

Na trati dlouhé 75 km, z čehož 10 km tvoří plavání, letos závodilo přes 160 týmů, mezi kterými jsme měli i 3 české zástupce a ti se rozhodně neztratili.

Čistě český tým – Czech Alliance, ve kterém závodili Petr Vabroušek s Tomášem Svobodou obsadil celkově krásné 14. místo. Jejich čas 8 hodin 32 minut 55 vteřin byl o 53,5 minuty pomalejší než čas celkový vítězů, švédských swimrunnerů Fredrika Axegarda a Alexe Florese, kteří závod ovládli v novém traťovém rekordu 7:39:25, kterým překonali doposud nejlepší čas téměř o 20 minut.

Ještě lepšího výsledku však dosáhla Helena Karásková, která v týmu Thule Crew/WolffWear Swimrun se svým švédským kolegou Martinem Flintou zvítězila v kategorii smíšených párů! Jejich výsledný čas 8:16:15 hodin navíc vylepšil traťový rekord v této kategorii, a to o více než 33 minut. V celkovém pořadí jim to vyneslo nádherné 8. místo.

Celkově bylo obsazení letošního MS velmi kvalitní, o čemž svědčí, že všechny první 4 týmy celkového pořadí překonaly doposud nejlepší výkon z roku 2017. V celé historii ÖTILLÖ se pouze 6 týmů dostalo pod hranici 8 hodin, z toho čtyři letos. Postavení českých zástupců je i z tohoto důvodu velmi cenné.

Uvidíme jak se Petrovi Vabrouškovi podaří zregenerovat a jak si povede v porovnání s českou špičkou nadcházející víkend na Slapech :-). Pokud Vás neláká možnost jej zkusit porazit, přijďte nejen jemu zafandit a ochutnat atmosféru tohoto severského sportu.