Mistrovství ČR ve swimrunu – ohlédnutí za Kolínem

30 srpna, 2023

Ahoj swimrun rodino,

kolínský swimrun je za námi a jako tradičně nabízíme malé ohlédnutí za děním i pro ty, kteří tam nebyli. Letošní závod doprovázelo netradičně deštivé počasí, což jistě přivítala většina závodníků raději než 30° vedra. Velmi příznivé ohlasy byly na upravené trasy, do kterých oproti minulému roku pořadatelé ze Sportovního oddílu plavání z Kolína zapracovali opravdu snad všechny náměty, které obdrželi. Zdá se, že čím častěji si člověk vypere boty, tím lepší:-)

Nejvíce ze všech letošní počasí a trasa SPRINTU vyhovovaly zkušenému swimrunnerovi Standovi Kahánkovi, který 13km dlouhou trať zvládl za 1 hodinu 28 minut a byl na této trati nejrychlejší ze všech. Mezi ženami pak zvítězila Michaela Vinšová v čase 1 hodina 51 minut. Nejlepším týmem pak byl mix SK Vyhlídka Šternberk ve složení Ladislav Sás a Ivana Doležalová v čase 1 hodina 37 minut. Nejrychlejším ženským týmem byly Škodovky ve složení Denisa a Marta Škodová a mužským týmem Bejvoč Ólstárs ve složení Jan Gottwald a Tomáš Burda.

Na delší trase STANDARD byl pak nejrychlejším ze všech Martin Uhlíř, který 25,5km dlouhou trať zvládl za 3 hodiny 2 minuty. Jen o 8 minut pomalejší byla nejrychlejší žena, domácí swimrunnerka, Eliška Zelená. Nejrychlejším mužským týmem byly Bratřijaksepatří.cz – Ondřej a Radek Simandlové, kteří trasu zvládli za 3 hodiny 28 minut. Zcela nejrychlejším týmem byl mix tým ostřílených závodníků, Tatiana Rakytová a Radovan Demeter, kteří trasu zvládli za 3 hodiny a 7 minut, čímž mezi smíšenými týmy obhájili loňské prvenství. To je o to cennější, že Táňa své druhé vítězství slavila již jako čerstvá maminka. Ale o tom třeba příště:-)

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

Na fotografie se můžete podívat zde.

V každém případě všem zmíněným velká gratulace nejen k vítězství, ale současně i k titulu mistrů České republiky ve swimrunu za rok 2023. 

Všem přítomným, a to jak závodníkům, tak divákům, tak pořadatelům patří velké poděkování za to, že se i přes nepřízeň počasí podíleli na skvělé atmosféře, která panovala po celý den a pro všechny přítomné vytvořili opět nezapomenutelný zážitek. Na závěr si jistě rádi prohlédnete hodnocení ředitele závodu Petra Neumanna.

Swimrunu zdar!