Jaké že jsou letos trasy?

18 srpna, 2021

Ahoj swimrunneři,

jediný letošní závod se nám rychle blíží, tak se pojďme trochu seznámit s tím, kudy se letos poběží! 

Startujeme opět z veřejného tábořiště v Nové Živohošti, ale jak jsme psali již dříve, oproti minulým rokům vás na všech distancích čekají nové pozměněné trasy. Prvně se i trasy SPRINT a STANDARD vydají po prvním plaveckém úseku na sever a udělají si kolečko k Živohošťskému mostu. 

Změnami v trasách jsme se mj. snažili minimalizovat poměr běžeckých úseků po asfaltu, kterých je nyní na každé trase méně než 10% z celkové vzdálenosti. Lehce se zvýšil i poměr plaveckých úseků, které v celkovém součtu dosahují kolem 20% z celkové délky každé trasy. Ani nadále nepřijdete o pěkné lesní cesty a pěšiny, nějaké vyhlídky, chybět nebudou samozřejmě ani pohodové (i méně pohodové) seběhy k vodě a výběhy nahoru. Převýšení na jednotlivých trasách tvoří cca 200, 400 a 700m. Tedy nic hrozného, ale nuda to určitě nebude 🙂

Snažili jsme se, aby byly trasy pestré a zajímavé, a i když se letos na trase STANDARD nepodíváme na „vyhlídkový“ úsek na Albertových skalách, věříme, že to pro vás budou ve výsledku příjemné změny. 

Náhledy všech tras již najdete v propozicích závodu. 

Mějte se fajn, užívejte léta a začátkem září na viděnou!

Zdraví vás pořadatelský tým Czeh Swimrun Tour

Pohled z jedné z vyhlídek na trase