Jak se vybavit na swimrun?

11 července, 2019

Ahoj swimrunneři,

poslední ze seriálu závodů Czech Swimrun Tour 2019 již klepe na dveře a určitě se mnoho z vás zamýšlí, jak se na závod vybavit. Swimrun je specifický již ve volbě obuvi, ve které budete plavat a mimo to pravidla dovolují hned několik pomůcek, které vám mohou usnadnit především plavecké části. Proto jsme si ve spolupráci s našimi partnery připravili následující rady a nabídky.

Neopren

Neslouží zdaleka jen jako ochrana proti chladu, ale i jako prostředek zrychlení plavání, který je tím více patrný, čím hůře plavete bez něj. Neopren pro swimrun od Czech Alliance má navíc oproti klasickému plaveckému několik dalších vychytávek, jako např. poutko pro upevnění lana spojujícího závodníky, kapsičku na drobné věci, má krátké nohavice a je možné ho na běh jednoduše rozepnout zipem na hrudi. S jedinečnou nabídkou přispěl Petr Vabroušek, který vám je schopen zapůjčit neopren na vyzkoušení za poplatek 1000kč s tím, že po závodě ho buď vrátíte, nebo si doplatíte  3800kč (= původní cena – 20% sleva – 1 000 kč půjčovné) a zůstane vám. Tři neopreny o různých velikostech budeme mít k zapůjčení přímo na místě, ale rovněž můžete napsat přímo Petrovi (kontakty najdete zde) a domluvit se především kvůli správné velikosti.

Na další podrobnosti o neoprenu Czech Alliance se můžete podívat zde.

Obuv

Je málo povolanějších míst, kde vám s běžeckou obuví poradí tak dobře, jako v Trailpointu. Pro závod na Slapech budete mít možnost si boty zdarma zapůjčit a vyzkoušet. Pokud budete spokojeni, pak se vám bude hodit i poukázka do Traipointu, kterou dostane každý závodník. Organizátoři na místě i běžečtí specialisté v obchodě na pražské Letné vám budou maximálně nápomocni. 

boty pro swimrun od Trailpoint

boty pro swimrun od Trailpoint

Pullboy

Slangově řečeno piškot – věc, která je k vidění téměř pouze na závodech swimrun. Je velmi užitečná proto, že během plavání vám dolní polovinu těla udrží blízko hladiny, čímž vylepší váš plavecký styl a rychlost i přesto, že nohy mohou odpočívat. Aby pullboy nepřekážel při běžeckých úsecích, je vhodné ho drobně upravit. Jak? To se dozvíte v tomto videu.

Lano

Jedinou možností, jak u nás závodit, je ve dvojicích. Je důležité, abyste byli sladěni, jak fyzicky, tak psychicky. Pokud jste s parťákem nesladěni v té fyzické části, existuje možnost, jak si pomoct a tou je lano. Dle pravidel se můžete svázat, klidně po celý závod. Většina závodníků využívá lano hlavně pro plavecké úseky. Navíc, pokud se svážete, nehrozí, že porušíte pravidlo o maximálním rozestupu mezi závodníky (ve vodě 10m, na souši 100m). Je důležité, aby svázání nebylo nepříjemné a tím kontraproduktivní. Pružnost lana je dobré naladit, tak aby vám vyhovovala. Pokud nemáte neopren s úchytem na karabinu, je možná lano uchytit na hrudní nebo bederní pás. Pro závod na Slapech budou stejně jako na Orlíku k zapůjčení zdarma 3 sady na svázání. Stačí, když budete mezi prvními třemi zájemci a nahlásíte se v registračním stanu. A pokud lano máte, ale chybí vám parťák, zkuste swimrun seznamku swimrunworld.co.

Co dál?

Pokud sháníte některý z doplňků pro závod, tak vše a ve výborné kvalitě můžete nalézt v obchodu Blue70. Pro účastníky Czech Swimrun Tour navíc platí sleva 20% na celý sortiment. 

Plavecké packy Synergie od B70.

Věříme, že poskytnuté tipy a nabídky využijete a že vám pomohou si užít nejen Slapy, ale i všechny další swimrun závody, na které se vydáte.

organizátoři