Průběžné výsledky po 2. závodě

21 června, 2018

Dva ze tří závodů Czech Swimrun Tour v roce 2018 jsou za námi a ke slovu se poprvé dostává průběžné pořadí seriálu. Počet závodníků, kteří se u nás do swimrun pustili vzrostl na číslo 85 a nás velmi těší vzrůstající tendence.

Podle pravidel budou po posledním letošním závodě na Slapech vyhlášeny a oceněny 3 nejlepší dvojice na trati SPRINT a 3 na trati STANDARD (bez rozdílu kategorie). Rozhodně je o co závodit, nejen pro vítěze budou připraveny zajímavé ceny, o kterých vás budeme průběžně informovat. Vedle toho se jedná o využití šance stát se králem prvního roku swimrun v Čechách.

Aby bylo soupeření férové, rozhodli jsme se zveřejnit několik pravidel, dle kterých bude celkové pořadí vyhodnoceno.

 1. Výsledky se sčítají vždy týmu, který má stejné složení. Pokud tedy jdete jeden závod s jedním parťákem a další s jiným, nebude se vám zisk z obou závodů počítat do jednoho, ale do dvou různých týmů.
 2. Vyhodnocují se 2 kategorie – SPRINT a STANDARD, bez rozdílu pohlaví. I když v Česku zatím neexistují oficiální standardy, pro Czech Swimrun Tour 2018 platí, že závod typu SPRINT má celkovou délku do 20km a závod typu STANDARD 20km a více.
 3. Tým s nejrychlejším časem v závodě z každé z kategorií získá 1000 bodů do průběžného hodnocení. To je maximum, od kterého se vypočítávají body ostatních týmů.
 4. Za každou minutu, kterou tým v dané kategorii ztratí na nejrychlejší, ztrácí tým 10 bodů z maxima, tj. 1000 bodů. Odstupy se počítají na desetiny minut, stejně tak bodová ztráta je zaokrouhlena na desetinu bodu.
 5. Minimální bodový zisk z jednoho závodu je 100 bodů, což odpovídá časové ztrátě na nejrychlejší tým 90 minut. Pokud tým ztratí více než 90 minut, získá 100 bodů do celkového hodnocení.
 6. Při stejném bodovém zisku 2 a více týmů po všech závodech série v daném roce rozhodují o konečném pořadí následující faktory I. – III. Pokud není rozhodnuto ani poté, bude proveden los.
  1. lepší je ten tým, který má nižší součet umístění na závodech v dané kategorii (SPRINT nebo STANDARD)
  2. lepší je ten tým, který má lepší absolutní umístění na některém ze závodů v dané kategorii (SPRINT nebo STANDARD)
  3. lepší je ten tým, který během celého ročníku strávil na trati v součtu celkově kratší dobu

Po dvou závodech není prozatím v žádné kategorii rozhodnuto a šanci vyhrát má hned několik týmů. V závodu SPRINT má slušný náskok tým Dýmka míru, přesto zde teoreticky může vyhrát hned 13 týmů. V závodu STANDARD je v celkovém pořadí pouze 5 týmů, což je způsobeno faktem, že swimrun 7 Rybníků proběhl pouze na trati SPRINT. Se shodným počtem bodů jsou zde ve vedení 3 týmy, které na Orlíku vyhráli své kategorie. Tabulky s průběžnými výsledky naleznete buď na webu v sekci „Výsledky 2018„, případně se rovnou podívejte přes následující odkazy.

Průběžné pořadí seriálu – závody SPRINT
Průběžné pořadí seriálu – závody STANDARD

tým Czech Swimrun Tour