Czech Swimrun Tour 2022

18 dubna, 2022

Swimrunneři!,

informace k letošní sezoně v ČR jsou konečně tady! Czech Swimrun Tour bude v roce 2022 pokračovat sice jen jedním závodem, ale zato poměrně výjimečným – na místě, kde se zatím žádný swimrun závod nekonal – na místě, kde na vás dýchne jak příroda, tak historie – na místě, kde je zázemí, start i cíl závodu přímo na ostrově!

Ano, po dvou neúspěšných pokusech vždy zmařených restriktivními opatřeními se do třetice všeho dobrého uskuteční Swimrun Kolín!

První městský swimrun si premiéru odbude poslední červnový víkend, konkrétně v sobotu 25.6.2022, a vy můžete být jeho součástí na tratích SPRINT a STANDARD. V Kolíně můžete očekávat poněkud odlišné trasy od toho, na co jste zvyklí z našich předchozích závodů. Nebude zde tolik prudkých výběhů od řeky či tolik úseků přes větve a kameny v příkrých stráních, avšak nenechte se zmást, Kolín vám to rozhodně nedá zadarmo a i zde se najdou nástrahy, s kterými se budete muset popasovat. 

Swimrun Kolín bude jedinečný mimo jiné i v tom, že zázemí, start i cíl závodu bude pro swimrun příhodně umístěno přímo na ostrově! Kmochův ostrov se zázemím v podobě amfiteátru je pro to ideálním místem. Navíc je velmi blízko historickému centru města – pokud budete při závodě tak rychlí, že vám nebude stačit pohled na památky přímo z trasy, můžete si kdykoliv v průběhu dne v mezičase z ostrova do centra odskočit. Věříme, že pohled na mokré běžce v neoprenu na náměstí před historickou radnicí bude nezapomenutelným zážitkem nejen pro vás – závodníky.

V dnešní nejisté době se zdražuje vše, na co se jen podíváte. V tomto ohledu půjdeme tak trochu proti proudu a oproti loňskému roku letos nebudeme zvyšovat ceny startovného. Věříme, že vás to potěší. 

Registrace do závodu jsou možné online, a to až do 19.6.2022, tedy zhruba týden před závodem. Poté to bude možné již jen v den závodu přímo na místě. Více informací k závodu najdete v propozicích, kde se v blízké době objeví i trasy závodu.

Věříme, že vás výše uvedené informace potěšily a že se 25.6. potkáme na startu premiérového swimrun závodu v Kolíně. 

S přátelským pozdravem, 

pořadatelský tým Czech Swimrun Tour a Sportovní oddíl plavání Kolín

Pozn.: Vzhledem k tomu, že se letos na území ČR uskuteční pouze jeden závod, nebude letos vyhlašováno celkové hodnocení seriálu.

Swimrun 2022

Swimrun 2022