Co bylo, je a bude…Swimrun v ČR 2024+

30 dubna, 2024

Ahoj swimrunnerská rodino,

máme pro vás nemilé, ale podstatné oznámení. Vážíme si vašeho času, takže nebudeme chodit kolem horké kaše – prostě řečeno, v roce 2024 se žádný závod pod hlavičkou Czech Swimrun Tour bohužel neuskuteční!

Avšak, není swimrunu bez štrůdlu v cíli, takže koho zajímá i zdůvodnění a vysvětlení tohoto rozhodnutí, nechť pokračuje ve čtení níže.

Od roku 2017 se swimrun stal pro nás pořadatele každodenním chlebem, koníčkem, vášní, starostí i radostí, rutinou, odpovědností a trochu také povinností. 

Od prvního závodu na jaře 2018 na Orlíku, kterého se zúčastnilo 28 odvážlivců až po rok 2020 zahrnující 3 závody zakončený velmi úspěšným závodem na Slapech, na kterém se objevil již trojciferný počet účastníků, to byla velká jízda.

Rozvoj swimrunu trochu přibrzdila pandemie covidu, kdy bylo jakékoliv plánování poměrně složité a radost plynoucí z příprav vystřídaly problémy, rozpaky a neustálá nejistota. Nebýt vašich bezprostředních reakcí a pozitivních ohlasů při každém uskutečněném závodu i po něm, tak by v době covidu swimrum v ČR, alespoň pod naším vedením, určitě zanikl. Za to vám patří velký dík! Od roku 2020 vstoupili do swimrunu kromě covidu ale také další nadšenci, kteří měli zájem i o pořádání závodů, díky čemuž jste tak mohli zažít jedinečnou krásu závodu na Slezské Hartě či atmosféru městského swimrunu v Kolíně.

A jelikož mezitím ke značným změnám došlo také v rámci našeho úzkého organizačního týmu, kdy se nám všem postupně rozrostly rodiny, a u některých z nás došlo i ke geografickým přesunům, které organizaci závodů dost komplikují, stála Czech Swimrun Tour v posledních letech především na závodech našich spřátelených pořadatelů. Letos se to bohužel sešlo tak, že to žádnému z pořadatelů nevyšlo, aby mohl závod uskutečnit.

Jak jsem psal výše, swimrun se pro nás organizátory stal mnohým, avšak nikdy se pro nás nestal zaměstnáním, neživí nás a pravdou je, že v aktuální situaci jsou naše priority někde jinde a není v našich silách uspořádat pro vás kvalitní a plnohodnotný závod.

Zda vůbec a jak bude Czech Swimrun Tour vypadat v následujících letech aktuálně nedovedeme říci, avšak mne osobně swimrun naprosto nadchl od prvního vlezu do vody v běžeckých botech a velmi by mě mrzelo, kdyby tento sport u nás neměl nadále pokračovat. A pevně věřím, že nejsem sám!

Proto nic nevzdáváme a i když třeba nebude Czech Swimrun Tour nějakou dobu naplněna závody pod naší hlavičkou, tak budeme mezi vámi nadále hledat nadšence, kteří prapor swimrunu budou chtít nést a šířit dál! A pokud jsi jedním z nich i ty, ozvi se nám!

Za pořadatelský tým Czech Swimrun Tour,

Petr.-)