Vyzvěte na Orlíku vítěze z roku 2018!

30 dubna, 2019

Registrace na swimrun na Orlíku se začínají množit a jelikož účast i konkurence bude vyšší než loni, rozhodli jsme se připomenout Vám, jak to před rokem dopadlo a co Vás čeká letos.

Měření závodních časů, stejně jako loni, budeme zajišťovat pomocí technologie ORGSU. Díky její flexibilitě nejsou třeba čipy, které byste museli mít na sobě. Čas vám změříme s přesností na sekundy a to nejen celkový od startu do cíle, ale také několik mezičasů na trase. Pro závod sprint to bude minimálně jeden mezičas, pro závod standard minimálně dva. V prostoru startu / cíle budou k dispozici online výsledky, kde se mezičas každé dvojice objeví ihned po proběhnutí kontrolním místem. Pro fanoušky a doprovod závodníků tak vzniká možnost prožívat souboje na dálku spolu se závodníky. Pokud tedy s sebou na závod vezmete rodinu, kamarády nebo kohokoliv jiného, mohou Vás sledovat na trati. I ti, kteří zůstanou doma nebudou o online výsledky ochuzeni, neboť dostupné budou i přes internet na našem webu a facebooku. Odkaz zveřejníme několik dní před závodem.  

Trasy obou závodů se mění jen kosmeticky a tak bude možné a určitě zajímavé porovnat časy vítězů jednotlivých kategorií. Podívejme se tedy, jak jste si vedli před rokem. Časy vítězů všech vypsaných kategorií a zároveň rekordy trati jsou následující:

  • SPRINT ženy, bez účasti 
  • SPRINT muži, 3FIT team 1: Kamil Štanda a Jan Sušický – 2:01:51
  • SPRINT mix, Dýmka míru: Pavla Musilová a Stanislav Kahánek – 1:43:43
  • STANDARD ženy, BH TRI: Alice Flíčková a Gabriela Pohanková – 3:46:49
  • STANDARD muži, EXIT Team Prostě běhám: Jan Ďuk a Tomáš Grim – 3:00:14
  • STANDARD mix, NaszaEra: Joanna Garlewicz a Marek Szymczak – 3:08:14

Těší nás, že někteří z nejlepších závodních dvojic loňského ročníku na start zavítají znovu. Již teď je jisté, že ženský i mužský tým závodu STANDARD bude obhajovat. Je to výzva jak pro ně, tak i pro všechny ostatní – jejich vyzyvatele. 

Využili jsme této situace a zeptali se jednoho z členů týmu EXIT Team, Tomáše Grima, na pár otázek.

Tomáši, kolika závodů ve swimrunu se chceš letos zúčastnit? Plánuješ také nějaké zahraniční?

Dva tři závody, kdyby vyšel termín tak i rád někam na ostrovy, mám rád když trať mizí někde v dáli.

Na Orlíku poběžíš opět s Honzou Ďukem, se kterým jste loni tento závod vyhráli asi o 8 minut. Jaké máte ambice na Orlíku letos? Přejete si větší konkurenci? 🙂

Ano, letos opět s Honzou. Věřím mu a to i přesto, že jsme se neviděli kvůli jeho aktivitám v zahraničí. Ano, konkurenci vítáme, jsme soutěživí.

Jak probíhá trénink? Trénujete spolu nebo každý zvlášť?

Každý sám, Honza hodně běhá, já mám radši kolo. Před závodem si dáme jeden běh společně.

Už jsi letos byl trénovat na otevřené vodě?

Letos jsem venku ještě neplaval, nechám to na závod. Těším se na to. Honza zkoušel neoprén v Rakousku.

Jaké počasí ti vyhovuje, co by sis přál na závod?

Počasí pro mě při závodě není rozhodující. Loni bylo ideálně, ale líbí se mi taky extrémy z obou pólů teplot, kdy do hry vstupuje vůle překonávat se.

Závěrem, je něco co bys vzkázal ostatním, kteří ještě váhají se svojí účastí na Orlíku?

Přijďte si užít přirozený pohyb přírodou na vysoký otáčky a neřešit převlíkání v depu.

Tomáši děkujeme a přejeme hodně štěstí do závodu.

Takový je tedy náhled do přípravy a aktuální formy jednoho z loňských vítězů, Tomáše Grima, kterého budete moct vyzvat již za necelý měsíc na Orlíku! Půjdete do toho?

Přejeme hodně zdaru v přípravě.
organizátoři Czech Swimrun Tour