Aktuality k závodu na Orlíku

23 dubna, 2019

Ahoj swimrunneři,

máme pro vás další várku informací týkajících se swimrunu!

1/ Video upoutávka na úvod

Možná jste již zaregistrovali na našem facebooku, že v minulém týdnu jsme vypustili oficiální trailer na letošní ročník Czech Swimrun Tour! Video najdete případně i na youtube. Budeme rádi, pokud nám do komentářů napíšete, jak se vám video líbí a nasdílíte ho dál:-)

2/ Ne/povinná výbava na závod

Množí se nám dotazy ohledně povinného vybavení na závod, níže tedy uvádíme věci, na které se ptáte nejčastěji.

• Povinná výbava – každý závodník má povinnost mít u sebe od začátku až do konce plaveckou čepici, startovní číslo a píšťalku. Současně je třeba mít s sebou alespoň jednu mapu do týmu. Nic více ke vpuštění na start není potřeba. Pro letošek je plavecká čepice součástí startovného a závodníci ji obdrží při prezenci, stejně tak jako mapu a startovní číslo.

• Lano či popruh na spojení – jeho použití je v rámci závodu povoleno, nikoli však vyžadováno. Je čistě na každém týmu, zda tuto možnost využije či nikoliv. Každý tým však musí dodržovat pravidlo o maximální povolené vzdálenosti ve vodě – 10 m.

• Použití ploutví není povoleno – jak vyplývá z kapitoly 5.3 pravidel, při závodě je povoleno použití neoprenu, plaveckých pacek, piškotu či lana/popruhu pro spojení členů týmu; použití jakéhokoliv jiného vybavení, které pomáhá zvýšit rychlost a efektivitu pohybu ve vodě, je zakázáno.

Pro úplnost dodáváme, že vše potřebné ohledně výbavy je také uvedeno v pravidlech v kapitole 5. V případě nejasností či dalších dotazů nás však určitě neváhejte kontaktovat.

3/ Kvalita vody na Orlíku

Pro všechny zájemce přidáváme i stručnou informaci o kvalitě vody na vodní nádrži Orlík. Aktuální teplota vody 9,5°C je příznivá spíše pro všechny otužilce než pro závodníky v plavkách a neoprenech, nicméně máme ještě téměř měsíc do závodu a při aktuálním výhledu počasí to vypadá, že vás opět voda ani neosvěží;-) V loňském roce měla voda při závodě cca 18°C a měsíc před závodem cca 12°C. Viditelnost vody je nyní 180 cm pod hladinu.

4/ Zveřejnění startovních listin

Vyslyšeli jsme mnohá přání a na našich webových stránkách jsme zveřejnili startovní listiny na první závod na Orlíku. Najdete je v hlavním menu ZÁVODY -> STARTOVNÍ LISTINY nebo klikněte zde.

5 / Medaile 2019

A na závěr přidáváme první náhled toho, jak budou vypadat účastnické medaile pro letošní ročník! Jejichž návrh zdůrazňuje spojení s přírodou a ekologický přístup, který se v budoucnu pokusíme ještě více podpořit. Každý, kdo se tak v některém z letošních závodů dostane do cíle, se může těšit na krásné gravírované medaile z bukového dřeva!

S pozdravem a přáním hodně energie do tréninku,

pořadatelé Czech Swimrun Tour